Microsftun dağıtımcılığını yaptığı muhteşem oyun. Xbox One ve pc için çıkmıştır ,pcde yüksek sistem gereksinimleri istemekdir. Arcade bir oynanışa sahiptir ,simulasyon bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır.
yapımcılığını playground games'in üstlendiği eylül 2016 çıkışlı video oyunu. pc için tavsiye edilen sistem gereksinimleri ile dudağımı ucuklatmistir ayrıca.

--- spoiler ---
CPU Intel Core i7-3820 (3.6 GHz, Sandy Bridge E)
GPU Nvidia GeForce GTX 970 or 1060 / AMD R9 290X or RX 480
RAM 12 GB
Storage 55 GB
OS Windows 10 Anniversary Edition (64-bit, Version 14393.101)
DirectX Version 12
--- spoiler ---

(bkz: vay canına)
Ultimate edition'unu alarak 4 gün erkende oynamaya başladığım oyun, baya keyifli herkese tavsiye ederim.
Bugüne kadarda klavyeyle oynuyordum çünkü ne Logitech F710'u görüyor ne Logitech G27'yi doğru düzgün tanıyordu oyun ama yaklaşık 2 saat önce falan bir patch geldi ve G27 ile ilgili sorunların çözüldüğünü yazmışlar en kısa zamanda deneyeceğim.
Aşağıda verdiğim sistem detaylarıyla 1080p Ultra ayar öneriyor oyun ve bu ayarlarda genelde 55-60fps sabit oynayabiliyorum, minimum gördüğüm fps 45 civarlarında oluyor. 60fps kilidini açarsam yer yer 90fps ye kadar çıkabiliyor ancak oyunda ciddi stuttering sorunu var ve fps lock bunun giderilmesinde biraz yardımcı oluyor.
i7-2600k 4.6GHz Overclock
16GB 2133MHz Ram
Asus Nvidia GeForce GTX 980Ti ROG Poseidon
Oyun 480GB'lık HyperX Savage SSD üzerinde kurulu
Son olarak ilk entry'ye ithafen oyun tamamen arcade değildir simcade denen bir tarzdadır ve simulasyona daha yakın diyebilirim açıkçası. Oyun içinde ciddi telemetri uygulaması var ve size baya bilgi aktarabiliyor, bütün bu bilgilerin oyunda işlenmesi demek tamamen arcade olmadığı anlamına geliyor zaten.
Açık dünya oluşu araba çeşitliliği ve multiplayer oluşu güzel ancak sürüş bakımından tabiki saf simülasyon olmaması biraz can sıkıyor keşke sürüşü assetto corsa gibi olsaydı dediğim olmuyor değil ama oturduğun yerden evden çıkmadan açık dünyada arabayla gezmek yanlamak diğer oyuncularla yarışmak bunlar güzel şeyler. Direksiyon setinizde varsa aldığınız keyif daha fazla oluyor.
Geçen ilk bahar ön siparişini verdiğim yarış oyunu. Fh2 ye nazaran çok daha büyük haritası ve çeşitli lisanslı araçları ile keyifli oyun deneyimi sunuyor.

Çıktığı günden beri aşağı yukarı 300 saat kadar oynadım. Blizzard mountain dlc de denemeye değer, harita biraz küçük olsada kesinlikle başarılı.

Yeni harita dlc yi sabırla bekliyorum. Umarım blizzard mountain gibi güzel olur
bunlar da ilginizi çekebilir