renault e.dams takımının önümüdeki sezon için sebastien buemi ve nicolas prost ile yoluna devam etme kararı aldığı yarış serisi. böylece sebastien ve nicolas üst üste üçüncü yılda da ortaklıklarını devam ettirecek. iki pilot bugüne kadar yedi galibiyet elde etti ve açılış niteliğindeki 2014-15 takımlar ünvanında renault e.dams’a büyük katkı sağladı. renault e.dams yedi puanlık avantajla takımlar şampiyonasının lideri durumunda.

--- spoiler ---
bir sonraki sezon için pilotların açıklanması renault e.dams’ın uzun vadeli vizyonunu gözler önüne seriyor. renault ve e.dams sağlam bir platform yaratmak için ortaklıklarını devam ettirecek koşulları bu yılın başlarında sonuca kavuşturdular. bu sayede daha da ilerlemeleri mümkün olacak ve renault’nun giderek büyüyen elektrikli otomobil pazarında teknik ve pazarlama hedeflerini gerçekleştirmesi mümkün olacak.

takım direktörü alain prost şu yorumda bulundu: ‘bazı kararları vermek çok zorken bazıları ise gayet mantıklıdır. biz mantıklı bir karar verdik. sebastien hızını şu ana kadar üç galibiyetle gözler önüne serdi ve art arda ikinci senede de şampiyona için mücadele ediyor. nico ise kararlılığını devam ettirdi ve bir dizi iyi sonuçlar almayı başardı. bizler de bunun üzerine daha fazlasını koyup yılı başarılı biçimde kapatabilir ve birlikte üçüncü sezonda daha başarılı olabiliriz.’
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri