FIA tarafından 2014 senesinden itibaren düzenlenen Formula E , önümüzdeki yıldan itibaren sürücüsüz araçların da yarışına sahne olacak.Sürücüsüz araçların yarışması bu alanda dünyada bir ilk olacak ve Roborace adını taşıyacak.Bu yarışta her biri 2 araca sahip 10 takım yarışacak.Formula E 'de 225 km/h yi bulan top speed Roborace de 300 km/h yi geçecek.
audi rs7'nin rekorunun kırılıp kıralamayacağını merak ettiren yarıştır.

www.youtube.com/watch?v=eOYsI1cqUrw

bu arada google'ın ve diğer otomobile firmalarının da bu yarışlara ciddi bir şekilde ilgi göstermesi bekleniyor.
konu risk almak olduğunda sürücüsüz araçların diğer araçlara tehlike oluşturacağını düşündüğüm durumdur. işin içine robotlar girdikçe tek sürpriz arıza oluyor. yetenek yoksa yarışa ne gerek var ?
Merakla beklediğim olay. Günümüz teknolojisinde insan limitleri teknolojiyide limitler duruma geldi artık, firmalar işin içinden sürücü faktörünü atarak tamamen teknoloji yarışına dönüştürecek bunu ve eskisinden daha çekişmeli olacağını düşünüyorum.
Pilotaj hatalarını sıfırlayacak olan yarışlardır.
İlk sezon saçmalıklar yaşanacak olsa da zamanla bu problemler giderilecektir. Daha sonra iş tamamen markaların savaşına dönüşecek. Ben açıkçası robotların yarışmasından yana değilim, işin güzel kısmı zaten pilotların farklı tercihleri ve hataları.
Böyle haberleri her duydugumda korktugum basima geliyor dememe sebep olan hadiselerden biridir . Hele bizim araba surmeyecegimiz otomatik pilotun gidecegi dusuncesi beni cok korkutur . Bu tarz filmler ise korku filmi kategorisine girer . Surucusuz bir araba yarisini niye izleyeyim ki ?
iyiCe herşeyin tadının kaçaCağının göstergesi olaydır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri