2006'dan 2012'ye kadar ülkemizde baya bildiğin çıplak gözle izlenebilen organizasyondur.
istanbulda ki 3 yarışı felipe massa kazanmıştır. Aynı zamanda istanbul park 'ta en çok yarış kazanmış olan f1 pilotudur.
İstanbul mevzusunu geçecek olursak artık eski keyfi yok, motor hacimlerinin küçültülmesi güvenlik önlemleri derken tadı kaçtı organizasyonun. Sanırım yeni sezonda hareketlendirmek adına bir hamle yapılacak.
Türkiye'ye gelir mi dediğimdir.
Gelirse aynı hataları tekrar yapmayız diye düşünüyorum.
Artık ülkemize gelmesi gereken organizasyondur.
Hazır F1 yeni pazarlar ararken organizasyonu ülkemize çekmek daha kolay olacaktır. 3 sene önce istenen çok yüksek meblalar şu an istenemez, saldırmak için tam zamanı olduğunu düşünüyorum.
Son gelen haberlere göre ülkemize tekrar geri dönmek üzere olan organizasyon.
Gelecek sene F1'i ülkemizde görebileceğiz gibi görünüyor.
Sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre, vural ak gereken meblanın hepsini kendi cebinden ödeyecek.
Devletin payını da kendi ödeyeceği için artık oganizasyonun gelmeme ihtimali kalmamış.
Bence intercity için çok büyük bir reklam olacak.
küçüklüğümde hiç kaçırmadan takip ettiğim fakat değişen kurallar sonrası su an sadece şampiyonu net ten okuduğum en hizlilarin yarıştığı organizasyon
Eskiden her cumartesi pazar sabahı beni ekrana diken yarışlardır. Eski tadı kalmasa da İstanbul Park'ta olmasını arzu ettiğimiz organizasyon. Vural bey yoğun çalışıyor konu ile ilgili.
Paranın mutlak hakim olduğu motor sporudur.

Yıllar önce, turbo motorların serbest olduğu dönemde Honda water injection kullanmak istemişti, ama izin çıkmadı.
Adamlar, Agip ile servet harcayıp suyun içinde asılı kalabildiği bir benzin formülü geliştirdiler.
Litresi 200 dolara geldi bu benzinin.

Bu benzini kullanıp, 60 psi boost ile 1500 cc motordan 1400 Hp aldılar. Bir kere bire bozulmadı hem de.
Nedenini anlamadığım bi şekilde gezegende ki en hızlı en keyifli en teknik yarış organizasyonunda ki araçlar her sene daha küçültülüp zayıflaştırılıyor. Biz yarış severler büyük motor aşırı güç severiz. Neden bu adamlar tersine çalışıp czibeyi kaybediyor ben anlayamıyorum.
dünyanın en prestijli araba yarışı serisidir. kısaltması f1’dir.

aynı zamanda grand prix yarışları diye de bilinir, çünkü bir yıl boyunca farklı ülkelerde koşulan grand prix yarışlarından oluşur. bu yarışların sonunda oluşan puan sıralamasına göre 22 pilottan biri ve 11 takımdan biri şampiyon olur.

formula’nın kelime anlamı tüm katılımcıların ve arabaların uymak zorunda oldukları kurallar bütünüdür. formula 1 ise, 2. dünya savaşı sonrası 1946 yılında üzerinde anlaşılan yeni kurallardır. 1920’lerde yapılan avrupa grand prix yarışlarında uygulanan kurallarda bir bütünlük olmaması üzerine uluslararası otomobil federasyonu (fia) devreye girerek, 1946’da kuralları yeniden düzenledi ve formula 1’in temellerini attı.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri