1965 yılında üretimine başlanan ford'un hafif ticari modeli. genellikle panelvan olarak satılan model, minibüs ve pick up olarak da üretilmiştir. katagorisinde dünyanın en çok satan üçüncü aracı unvanına sahiptir.

günümüzde aktif olarak üretim yapan fabrikaları, ingiltere, türkiye, vietnam ve çin'dedir.

model ismi 1965'te resmiyet kazanmasına karşın ilk üretimi 1953'e dayanır. köln fabrikasında üretilen panelvan tarzı bir ford taunus, alman sistemi tarafından mark 1 ismini alsa da, 1965'ten sonra southampton'a kayan üretim nedeniyle araç transit adıyla anıldı.
kocaeli ve inönü'de bulunan fabrikalarda üretimi yapılan model. taşımacılık konusunda ülkemizde önde gelen araçtır. hem yük hem insan taşımacılığında en güvenilir markalardan biri olmuştur.
2015 - 2016 modelleri perde hava yastıkları arızasından dolayı geri çağırılmış ticari.
sadece otosan gölcük fabrikası'nda üretilmekte olup samsun terme ilçesinde kendine has pazarı vardır. hafif ticaride tr ve avrupa lideridir.
eski kasalarına 240 ibreyi ne akla hizmet koyduklarını bir türlü anlamadığım araç.
Ekmek fabrikalarinin kullanmaktan vazgecemedigi araç
Ordu iline yolunuz düşerse denk geleceginiz 1 metrekare ye 1 tane düşen araçtır.
puma ailesi dizel motorları inönü'deki kamyon ve motor-aktarma organları fabrikasında, kendisi de, avrupa pazarı için sadece gölcük'teki fabrikada imal edilen ford modeli. amerikanya'da econoline'in yerini almıştır.
Pompalı olanları tutulur çünkü yağ yakar. 200 ps olanları cüssesinden beklenmeyecek kadar atiktir. Transporter'a göre daha dayanıklıdır, istiap haddinin epeyce üzerinde yükü taşıyabilir, seveni çoktur.
Ülkemiz topraklarında Gölcük fabrikasında üretilen ticari araç. Son modeli ile birlikte önceki nesillerinden çok fazla büyümüş , minibüs, van, camlı van, alçak yüksek tavan, uzun kısa şasi, arkadan ve önden çekiş kombinasyonları ile isteğe bağlı alabileceğiniz modeldir. yıllardır dizi ve filmlerde kullanılması ile, dayanıklı oluşu ile yurdum insanı da çok sever, avrupada da çok beğenilir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri