Ford'un tamamen ülkemizde üretimini sağlayıp sattığı ticari ve hususi olarak kullanılabilen otomobil. Hem aile için uygun hem de ticari amaç iyi kullanıma uygundur.

Rakiplerinden en büyüğü renault kangoo'dur.
Yeni nesli ile montaj hattı İspanya'daki Valencia fabrikasına taşınmıştır. Türkiye'deki üretim bantlarını Ford tourneo courier doldurmuştur.
2. El piyasasi tamamen ayakta alip satanlarin elindedir durmadan piyasasi yukselir sifirini gectigide gorulmustur
İlk kasası için konuşacak olursam gayet iyi yol tutar. Limitleri geçmeye başladığınızda ise arkasını tatlı tatlı bırakır, kademelidir, korkutmaz. Güncel araçlar gibi hissiz olan ama atak olan klasik "Ford" direksiyonun tepkileri hoşunuza gidebilir. Arkası makaslıdır. Bu nedenle ticari maksatlı kullanıma en uygun olanıdır. Kangoo, doblo gibi araçların kapasiteleri sınırlıyken, buna her bulduğunuzu yükleyebilirsiniz. Ancak kasislerden inerken arkası zıpladığı için günlük kullanımda böbrek taşı sorunlarına bire birdir.

Yakıtı da abartılacak kadar fazla değildir, dizel kullanmayı bilmeyen kişiler tarafından çamur atılmaktadır. Tork ve beygirin ne olduğunu bilmeyenler tarafından 75lik olanı yük kaldıramıyor diye eleştirilmektedir. 75, 90 ve 110 beygirlik motor seçenekleri arasında tork farkı yoktur, itibar göstermeyiniz.

İç mekan parça kalitesi bakımından makyajlı-makyajsız pek bir farkı yoktur, vasattır, binek araca göre kıyaslarsanız üzebilir. Söylenebilecek tek kelime sağlamdır. Kadranı 100 kmde 10 km kadar fazla gösterir. Kürek gibi olan aynaları hakimiyetinizi güçlendirir. Yatay park ederken kaldırımla aranızdaki mesafeyi dış bükey aynası sayesinde rahatça ayarlayabilirsiniz.

5 kollu inset jantlarının çiziksizine rastlayamazsınız hepsi fütursuzca kaldırımlardan derin yaralar almıştır. Arka tamponun 3 parça olması büyük avantajıdır, şehiriçinde bir yere takarsanız 20 lira gibi fiyata hemen yenisi alırsınız. Arka orta tamponu demirdir, bu araçlara arkadan vurmayın üzülürsünüz.
bazardaki ismi "kornet"tir.
4 gün zorunlu olarak kullandığım Antalya-Mersin üzeri git gel yaparken yakıt konusunda 100 km de ortalama 5.3 lt yakarak beni şaşırtmış içi bomboş araç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri