Ford'un sürücülerin bilincini yükseltmeyi amaçladığı, araç kullanımında farkındalığı arttıran sosyal sorumluluk projesi. Yurtdışında "Ford Driving Skills For Life" adıyla bilinen bu proje yanlış duymadıysam Avrupa'da iki yıldır yürütülüyor ve bu gün de Türkiye'deki ilk eğitimini verdi.

Eğitim 3-4 saat civarında vakit alıyor. Yaklaşık %75'i uygulamalı olarak seansta 50-70 kişi birlikte eğitim alıyorsunuz ve direksiyon başındayken yanınızda yarış tecrübesi olan pilotlar yardımcı oluyor. Daha detaylı bilgileri zaten sitelerinde de bulabilirsiniz.
Kendi açımdan değerlendirecek olursam sürücü kursundan daha öğretici olduğunu söyleyebilirim (ne öğretiyorlar ki zaten). Katılımcı sayısı yüksek olduğu için eğitim tecrübe kazanma seviyesinden ziyade araç dinamiklerinin farkındalığını arttırılmasını sağlıyor. Baş eğitmen olarak görev alan ralli pilotu Murat Bostancı'nın söylediğine göre bu eğitimlerin devamı ve hattâ daha ileri düzey eğitimlerin de verilmesi söz konusu olabilirmiş önümüzdeki aylarda.
Tekrarı düzenlenirse özellikle ehliyetini yeni alan tecrübesi az kişiler için mutlaka gitmesini tavsiye ediyorum.
tümünü gör
ilgili galeri