Ford'un sürücülerin bilincini yükseltmeyi amaçladığı, araç kullanımında farkındalığı arttıran sosyal sorumluluk projesi. Yurtdışında "Ford Driving Skills For Life" adıyla bilinen bu proje yanlış duymadıysam Avrupa'da iki yıldır yürütülüyor ve bu gün de Türkiye'deki ilk eğitimini verdi.

Eğitim 3-4 saat civarında vakit alıyor. Yaklaşık %75'i uygulamalı olarak seansta 50-70 kişi birlikte eğitim alıyorsunuz ve direksiyon başındayken yanınızda yarış tecrübesi olan pilotlar yardımcı oluyor. Daha detaylı bilgileri zaten sitelerinde de bulabilirsiniz.
Kendi açımdan değerlendirecek olursam sürücü kursundan daha öğretici olduğunu söyleyebilirim (ne öğretiyorlar ki zaten). Katılımcı sayısı yüksek olduğu için eğitim tecrübe kazanma seviyesinden ziyade araç dinamiklerinin farkındalığını arttırılmasını sağlıyor. Baş eğitmen olarak görev alan ralli pilotu Murat Bostancı'nın söylediğine göre bu eğitimlerin devamı ve hattâ daha ileri düzey eğitimlerin de verilmesi söz konusu olabilirmiş önümüzdeki aylarda.
Tekrarı düzenlenirse özellikle ehliyetini yeni alan tecrübesi az kişiler için mutlaka gitmesini tavsiye ediyorum.
Dün katılmış olduğum eğitimdir.
Özellikle easy drift arka lastikler takılı fiesta red&black ile arkadan kayma bölümü ve dar alandaki telefon ile mesajlaşırken kullanmaya çalışma kısımları hem eğlenceli hem çok önemli etkinliktir.
intercity sürüş akademisi'nin rakibi olmuş, iyi olmuş.
Ford'un gözümde bir mertebe daha yükselmesini sağlayan hededir. Ülkede bu kadar gençler önemsenmez iken sırf gençleri hedef alan bir organizasyon benim için hep baş tacıdır.

Her sene düzenlenmesini isteyeceğiniz türden bir organizasyondur. Birkaç tane yaşı itibari ile egosu tavan yapmış kişiler dışında ilgi alaka yüksektir. (Buradaki yaştan kastım büyükler değil de yaşı küçük olanlar içindi) Tabii ki bu ilk kez yapılan bir organizasyon. İlerleyen yıllarda yapılırsa iyileştirmeler gelecektir.

Daha detaylı bilgi için Bu linke tıklayabilirsiniz
Eğitici olduğunu duyduğum, yeni ehliyet alanlar için bulunmaz nimet olan kurs.
Harikaymış, yeni ehliyet alan ve bilinçsiz sürücüler mutlaka katılmalı..
her sene düzenlenmesini dilediğim etkinlik. gençlere faydası oldukça fazla. hatta sponsor destekleri ile daha da güçlendirilip tamamen bir eğitim kampı haline getirilebilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri