Ford Ka'nın eğlenceli ve coupe olanı diyebiliriz kendisi için.
Ülkemize girmemiş, gümrükten çıkma bir kaç tanesi var sadece. Yurt dışında çok sevilir, tipi çok güzeldir, yarışlarda da zamanında bol bol izledik. 1.7 litre olanı güzeldir; 125 beygir ve 157 Nm tork üretir. 0-100 9.2 saniyedir. Ağırlığı ise 1040 kilo falandır. Bulabilsem hiç düşünmem alırım, hemen bir swap oldu bitti.
Özellikle bulgarda bol bol bulunan Ford modelidir
Aslen fiesta platformu üzerine geliştirilmiş önden çekişli coupedir. Zamanının en son küçük coupe örneklerinden birisidir. Megane coupe, MX-3 falan derken markalar üşenmeye başladı, yerlerine tek kapılı hatchbackleri dayatınca hot hatch ayağına bu güzelliklerden mahrum kaldık.
Bayıldığım, gençliğimin coupe'sidir dedem. Ufacık gövdesi, 1 tondan hafif oluşu, atmosferik motora sahip olması.. Zamanın güzelliklerinin hepsini içinde barındırır.
opel corsa ve ford fiesta kırması. ki fiesta ile aynı b-platformunda üretilmiştir.
adının hakkını bu kadar veren az arabadan biri.
o farları gördükten sonra buna puma demeyecek bir kişi tanımıyorum.
Ford'un 1997-2001 yılları arasında ürettiği, tasarımı gerçekten bir pumayı andıran yakışıklı otomobil.

Ford'un Zetec-SE adlı motorunu kullanmaktadır. 1.4 L. 16V 90 hp, 1.6 L. 16V 103 hp, 1.7 L. 16V (123 ve 153 hp) olmak üzere dört adet motor seçeneği bulunmaktadır. 5 ileri manuel şanzıman ve ff düzenine sahiptir.
Çok yakında yeniden aramızda olacak Ford modeli.

SUV-Coupe ihtimalleri var ama ona karşı "aman" diyorum...
Biz daha Eclipse Cross şokunu atlatamamışken şimdi de bu çıktı. Olsun yine de güzel olmuş,ön farlarla atasına gönderme yapılmış.
Tanım : Ford'un yeni B-SUV aracı.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri