Ford'un 2018 Detroit Fuarı'nda, yanında Bullitt filminde kullanılan orijinal 1968 model Ford Mustang GT ile birlikte tanıttığı otomobildir.

Sınırlı sayıda üretilecek olan bu Mustang modelinde 5.0 litrelik V8 motor, 481 bg güç üretiyor. Hızlanma verisi yok ama maksimum hız 263 km/s olarak verildi.

Bu model Steve McQueen'in başrolünü oynadığı Bullitt filminin 50'nci yılını kutlamak için üretildi.

Modele özgü tasarımlar arasında 19 inç jantlar, özel yeşil renk, kırmızı fren kaliperleri ve siyah ızgara gibi detaylar yer alıyor. İç mekanda özel deri koltuklar, yeşil dikişler, farklı vites topuzu ve premium ses sistemi bulunuyor.

Otomobilin üretimine yaz aylarında başlanacak. Bu arada hemen yanında sergilenen otomobil filmde McQueen'in bizzat kullandığı otomobil. Detroit'e filmdeki kondisyonunda getirildi ve müzayedeye çıkması bekleniyor.
Filmdeki otomobili nereden bulmuşlar dediğim olaydır.

Bullitt modeli daha önce de üretilmişti ama böyle ses getirecek şekilde tanıtılmamıştı. Eski zaten güzel de yeni modelin de rengi çok iyiymiş.
Rengine dibimin düştüğü otomobildir. Türkiye'de garajına koyan olsa da belki bi şekilde görürdük.
Başarısız olacak Beğenmediğim pazarlama taktiği.
Beğenmemin temel sebebi ise Bullitt konseptine yakışmayan, sanayide yapılabilecek birkaç değişiklik o adı taşımamalı.
Adam gibi hedeflerine Dodge Challenger SRT HellCat'i koyup ona göre performans gösterebilecek, daha fazla dış görünüşü benzeyen bir Mustang'e bu isim verilmeliydi.
Amerikanların bir lafı vardır bildin mi? That's fucked up.

Şimdi hayal edin; 250 beygir, mavi, 0-100'ü 6-7 saniye olan bir otomobil tanıtılsın. Yanında da Fast & Furious (2009) filminden Nissan Skyline GT-R R34 olsun. Yeni tanıtılan arabanın ismini Nissan Skyline GT-R R36 olarak gördüğümde ne hissedeceksem şu an Bullitt için aynı şeyi düşünüyorum.
Adam olun lan. Milleti gerizekalı yerine koymayın oğlum orası Türkiye değil yahu.

Fucked up.
Muscle car kovalayan Pony: Bullitt konseptini anlamayan yazarlarmızı su yüzüne çıkartan araç.
Çizgileriyle sadeleştirilmiş mustang görünümünü koruyan yeni Bullitt Film yıldızı atasının tarzını da hala bir şekilde yansıtıyor; Dikiz aynasından belirerek Dodge Charger direksiyonundaki kanun kaçağını soğuk terler içinde bırakmak.
Yola aktarılamayan beygir israfı Hellcat kiminle kapışacak? Bu sorunun muhtelemel cevabı için: (bkz: Shelby 1000)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri