2000 ile 2007 yılları arasında üretilen mk3 mondeonun dizel motorlusudur.

2006 model, ghia donanımlı, jatco şanzımanlı bir tanesini geçtiğimiz yıl 300.000 kilometredeyken elden çıkardım. 250.000 km civarındayken enjektörleri onarıldı. yürüyen aksam ve motora hiç dokunulmadı. yine 250.000 km civarında otomatik şanzımanı biraz kaçırmaya başlamıştı ama buna rağmen sorunsuz yol aldı, bu durum elbette yakıt tüketimini bir miktar artırdı. yetkili servisin yedek parça desteği on yıl değil de daha uzun bir süre olsa kullanmaya devam edebilirdim. bazı parçalarını (cam motoru, kül tablası, devri daim pompası, vs...) zor bulduğumdan ve yaşı dolayısıyla parçaya ihtiyacım olursa aynı zorluğu yaşamak istemediğimden otomobili üzülerek ankaradaki arkadaşıma gönderdik.

motorunda zaman kayışı yerine zincir olması bir avantajdır. 300.000 km olmasına rağmen zincir sağlamdı ve uzun süre de değişecek gibi görünmüyordu. jatco şanzımanın vites geçişleri oldukça hızlı ve sarsıntısızdı. xenon farları, merceğin küçüklüğünden dolayı bir süre sonra iyi aydınlatmamaya başladı, daha kaliteli bir mercekle değiştirince sorun düzeldi ve farları açmışken bi-xenona dönüştürdük.

velhasılı, orijinal lastik ölçülerini değiştirmemek kaydıyla memleketin her yerinde ve her yolda, her mevsim kullanılacak, sert bir otomobildir.
tümünü gör
ilgili galeri