c segmenti bu araç için en ayırıcı özelliğini söylemek istersek bağımsız süspansiyonolur.
ford focus u 2000de çıkarırken ve sonrasında devam ederken bu özelliği üzerinde şekillendirmiştir aracı. arkada da tam bağımsız süspansiyon içermesinden dolayı bagaj derinliği ve hacmi diğer c segment araçlara göre azdır. bu eksiğini ise yolda virajlarda ve seyir halinde gösterir. gayet güzel yol tutar. her ne kadar 2.nesil kasanın far tasarımını beğenmesem de hatchback tasarımı ilgi çekicidir. üst donanım seviyelerinde cruise control, bluetooth bağlantı, sony müzik sistemi bulundurmasıyla doluluğunu kanıtlamıştır.
sedan dizel 1.6tdci motorlu versiyonu 1300kg gelmektedir; fakat motorun ürettiği 110bg 300nm tork gayet performanslıdır. yine de motor gürültüsü hatırı sayılır miktarda vardır.
ayrıca tdci motor teknolojisini psa grubuyla beraber geliştirip yine bu modelde kullanmaya başlamışlardır ki bu motor peugeot' nun az yakan motoruyla ford çok sağlam motorunun bir yavrusu olmuştur. bir dizele göre gayet dayanıklı ve sorunsuzdur. bununla beraber otomatik vites şanzıman ford 2.jenarasyonda sorun çıkaran kısmı olmuştur.
tümünü gör
ilgili galeri