2 litrelik motora sahip olan hot hatch. Ford Focus Rs mk3'e göre ehlileştirilmiştir.
Daha aklı başında olan araba diyebiliriz. Renault Megane Rs kadar keyifli olmadığı her testte dile getirilmiş. 250 beygir üretiyor ve Volkswagen Golf Gti kadar kaliteli bir iç mekana sahip diyebiliriz.
0-100 6.5 saniye. Ne çok agresif ne de çok heyecan verici ama yeterli denebilir.
ford focus rs mk3 varken yüzüne kimsenin bakmadığı araba.
Kusura bakma dostum ama o ötv'yi ödemeye göze alırsam tercihim senden yana olmayacak.
türkiye'de de satılmaya başlanacak olan otomobil.

--- basın bülteni ---
Yeni Ford Focus ST, pist testlerinde kanıtlanmış performansı, gelişmiş teknolojisi ve modern tasarımı bir arada sunuyor. Ses Kontrollü Ford SYNC2, 8 inç Dokunmatik Ekran gibi yeni nesil bir çok teknolojiyi bünyesinde barındıran Focus ST’nin, ergonomik iç tasarımında en önemli tuşlar ve özellikler sürücünün en kolay ulaşabileceği şekilde konumlandırılmış. Bunun yanısıra ST’nin karakteristik özelliği olarak orta konsolda yer alan üçlü gösterge ile turboşarj takviye basıncı, yağ sıcaklığı ve yağ basıncı bilgilerine de ulaşılabiliyor.
Geliştirilen Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS) ile daha sportif bir sürüş sunan Focus ST, ileri Elektronik Stabilite Kontrolü ile sürücünün yol hakimiyetini artırmaya katkıda bulunuyor, Standart, spor ve kapalı modları ile farklı yol koşullarına uygun sürüş imkanı sağlıyor.
--- basın bülteni ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri