nedenini anlamadığım şekilde kaldırılmış olan başlık. otopark.com ekibinin yapmış olduğu kazadır. istanbul park gibi zorlayıcı bir pistin en önemli virajında yapılmıştır.

dün gece caddede gazlayan araba da sanırım buydu, deliler gibi caddede gazlıyordu, hiç bir ışıkta durmadı saçma sapan hareketler yaptı.

böyle bir şeyin sevinilecek tek yanı kimseye bir şey olmaması. ama ford focus rs mk3 için çok kötü bir reklam oldu orası kesin.Dün gece caddede gazladığı doğru. Ben de gördüm. Hatta kendisine bilenmememe rağmen bütün kırmızı ışıklarda geçti. Sürekli gazlayıp duruyordu. Eds'ler ne yaptı acaba çok merak ediyorum. Sonu kötü bitmiş.
Yarış modunda zorlamış olmaları muhtemel kaza. 8. viraj bilindiği üzere çok geniş, birden fazla apeksi olan bir viraj ve tutunmayı kaybetmeniz için elektronik desteklerin kapalı olması dahası aracın ciddi hızlara çıkmış olması lazım.

Daha olası bir ihtimal var ki çoğumuzun aklından geçmiştir; Drift modunun denenmesi. Evet muhtemelen şeytan dürttü, "8. virajı boydan boya yan gidelim" derken kendilerini iç bariyerde buldular. Benim tahminim sürücünün 4 çeker aracın kayma anındaki tepkilerini tahmin edememesi, tecrübe eksikliği olduğu şeklinde. Ne diyelim geçmiş olsun inşallah potansiyel alıcılar için ders olur, trafikte ne kadar sorumlu olmaları gerektiğini farkederler. Bir tuşa basarak herşey halledilmiyor henüz...

Düzeltme: Sürücünün internetteki açıklamalarına göre sport modda ikinci apeks sonrası olan kaza. Yani ESP açık, süspansiyonların normal sertlikte olduğu, diğer ayarların keskinleştirildiği mod. Kendimce anlatılanlardan anladığım, aracın oversteer karakterine rağmen burnu fazla içeri sokma, sonrasında gelen çekiş kaybı sonucu aracın gücü ön tekerlere aktarması ve bariyere koşan ön tekerler... Yeniden belirteyim bunlar tamamen kendi tahminlerim daha net bir açıklama veya kaza görüntüleri yayınlanmadıkça kesin doğru diye birşey yok.

Ek: kaza yapan sürücünün son açıklamasına göre kazanın daha ilk turda yaşandığı belirtiliyor. Aynı kişinin (daha önceki açıklamalarına göre) bu kısacık süre zarfında drift modunu deneyip yapay bulması ve yeterli özgüveni bulup daha ilk turda sınırları zorlaması biraz düşündürücü ifadeler.
ford focus rs mk3 için talihsiz bir diğer kaza. ya otomobil yol tutmuyor ya da binenlerin hepsi dallama. geçen gün de snap'te patlattılar arabayı. hoş reklamın iyisi kötüsü olmaz.
hasarı kimin ödeyeceğini merak ettiğim kaza. otopark.com için 75.000 euro iyi para demek. geçmiş olsun.
son gelen haberlere göre kazayı and çetin yapmış. drift yapmaya çalışırken patlamışlar.
Plastik minciklayan biri icin o araba fazlaydi zaten ne diyelim gecmis olsun.
countryman jcw yi de ekipleri pert etmişti diye hatırlıyorum, şaşırmadım..
posche son anda kurtardı kendini kısmet focusaymış
Turbo S testindeki kılpayı kurtulmasından ders almamış gibi gözüküyor.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri