İlk 2 nesli önden çeker olarak üretilen ama artık hayatına 4 çeker olarak devam edecek olan Ford modelidir. Motor ünitesi 2.3 litre ve 315 beygir üretmekte. Tabii ki ülkemize yine giremeyecek sebebi ise yine ve yine ötv. Rakipleri ile olan karşılaştırmalar çıkınca daha net fikir sahibi olabiliriz ama o 'drift' modu oldukça ilgi çekici olmuş.
Ken Block 'un hunharca yan gittiği arabadır.
4 çeker bir arabada 'drift mode' olmasına çok şaşırmıştım, ilk defa yapılan birşeydi.
Sanırım bu sefer çok güzel olmuş. Ken abinin yan gittiği video için: video
Ford'tan hiçbir şekilde bilgi alamadığınız otomobildir.
Test aracı gelecek mi falan diye sorduğumda dumur oldu karşımda ki bey.
Hayır alacağımdan tabii değil de azıcık yan gitseydik bari dedirtti. Yurt dışından gelen bilgiler arkadaşın bir ford mustang kadar yakıt tüketimi olduğu yönünde.
Geçen yıl ki üst yönetim görüşmemde satışa sunacağız dendi, gelecek aylarda net olarak iletirim.
Tanıtım filminde esp ve tcs nin iptal edilebileceğini belirten, drift yapılan, bileği sağlam kişilerin eline geçince neler yapabileceğini kestiremeyeceğim deli model. Ford sempatime daha da şevk katmıştır.
Mk1 olanı için canımı verebileceğim otomobil.
Sanırım sadece Vural Ak'ta var, satsa da alsak :(
drift modunda iken dışta kalan tekeri çok daha fazla döndürerek driftin d sini bile bilmeyenlere drift yapmayı tattıracak araçtır.
Kullanılan 2.3 litrelik motor 2006 yılında Mazda Mazdaspeed 6'da kullanılan motorun yenilenmiş halidir.
üretim aşamasında stetoskop ile her motorun tek tek sesinin dinlendiği model. dünyanın en güzel mesleği olmalı. bir petrolhead daha ne isteyebilir ki?

ilgili video
Arka kanadında yazan RS ibaresini, otomobili tasarlayan tasarımcı zamanında F40'taki bu detayı çok sevdiği için buraya yerleştirmeyi uygun bulmuştur.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri