Ameriakada 29,100$ dan başlayan fiyatlarla satılan araba. Ülkemizde satışı bulunmamaktadır. Özel imkanlarınızla getirtebilirsiniz. SE/SEL/Limited versiyonları bulunmaktadır. 3.5 litre benzinli motora sahiptir. 100 km de yaklaşık 19 litre benzin tüketmektedir. İstanbulda zaman zaman emirgan'da gördüğüm arabadır ayrıca. Bana biraz range roveri hatırlattığını da belirtmeliyim.
100 kilometrede tükettiği yakıta litre bazında bir değer değil de 'limit sizsiniz' falan diyebiliriz sanırım.
dünyanın en pahalı benzininin olduğu bir bölgeye gelmemesi bence çok normal olan arabadır.
İstanbulda elçilik plakalı olarak gördüğüm (yeşil cc plakalı) suv - mpv arası kalmış, has amerikan arabasıdır. Retro tasarımı range rover ve mini clubman'i hatırlatır lakin eskiden yan profilleri ahşapla kaplanmış aile arabalarından esinlenilip tasarlanmıştır (belli bir model varsa da ben bilmiyorum). Hoşuma giden bir tasarımı var ama yürütme masraflarını evimde 5 arabam olsa yinede karşılamak istemezdim.
has amerikan arabası oluşunu ne tipinden ne de saçmalığından anlamanıza gerek var, ortalama yakıt tüketimine bak 13 litrenin üstüyse kesin amerikandır.
türk milleti olarak (bkz: özel tüketim vergisi) 1601 cc bile bizi kara kara düşündürürken 3500 cc hayal bile edilemez
herşeyi ile sadece Amerikan'lara hitap eder. Zaten ancak elçilik kullanır dediğim modeldir.
SUV mi MPV mi olduğu pek belli olmayan, Ford'un Ecoboost motor teknolojisini kullanan ilk aracıdır. Ülkemizde birkaç tane bulunuyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri