Bugün saat 22.00'da dünya tanıtımını buradan canlı olarak izleyebileceğimiz otomobildir.

Detaylar belli olduğunda bu başlık altından sizlerle paylaşacağız.
( bkz: #39673 )

Şaşırtsa şaşırtsa iç mekan kalitesini attırarak şaşırtabilir. Dış tasarımının daha ağırbaşlı olacağını herkes az çok tahmin ediyor.

Düzenleme: Beklendiği üzere dış tasarımı daha yumuşak, feminen olarak ortaya çıktı. İç mekanda ise eleştiri alacak tablet vari tasarım tabak ekran merkeze oturmuş. Ön konsol işçiliği öncekine göre daha yüksek görünüyor (muhtemelen vignale iç mekanı) lakin gösterge tablosu daha sıradanlaşmış, o "acımız büyük" güneş gözlüğü tarzı gitmiş. Ön konsoldaki piano black kaplamalar metalik görünümlülerle değişene kadar beklemek lazım (makyajda elbette).

ST-line hamlesi Ford için biraz geç kalmıştı. Devir artık hızlı görünüp gitmeyen arabaların devri, sleeper'ların değil. Şaşırtan hamle ise kaliteyi arttırma hedefinin Vignale seviyesine kadar yükselmiş olması, bakalım içmekan kalitesinde üst çıta olan Polo'yu geçebilecek mi? Active donanımı ile bir nevi fusion dönmüş oldu, artık sadece daha yüksek değil metal- gri kaplamalı parçalarıyla rekabet edebilecek. Hyundai i20 Active ve Volkswagen Cross Polo yine geç de olsa bu hamle size.
ST modelini dünya ile aynı anda Türkiye'de görmek istediğim model. Yine 40 sene sonra ve uçuk fiyattan getirmezler umarım.
ST Line versiyonu sızmış olan modeldir. Foto
“Go Further” etkinliği kapsamında tanıtılacak olan araç. ST için 1.6 litrelik motorun kullanılıyor olduğu söyleniyor.
Lansmandan canlı izlenimler:
Otomobil bazı açılardan MPV'msi bir görüntüye sahip. Arka far tasarımı ilginç olmuş, bagajın içine doğru akıyor.
Dört değişik tasarım dikkat çekiyor: Active, Titanium, ST Line ve Vignale.

Vignale adı verilen Premium bir donanım oluşturmuşlar. Ayrıca ST Line da daha üretimin başından beri alınabiliyor. ST Line'ın ızgara tasarımı da güzel olmuş, petekli bir tasarıma sahip. Yeni Fiesta için sınıfının en teknolojik otomobili deniyor. Yeni bir logo da göze çarpıyor.
Arkasina calisildigi kadar onede calisilsaymis keske. On yuzunde sanki bazi seyler eksik gibi ama ilerleyen donemlerde aftermarket urunleriyle toparlanir diye umuyorum. Corsanin feminen tarzi nedeniyle saglam satis yapacagini dusunuyorum
Edit:ortadaki ekran acikca cliodan araklanmistir aksi iddia edilemez
keşke arkası kadar önü de güzel olsaydı dedirtti...
Sonunda güzel bir iç konsola sahip olmuştur. Bir önceki nesildeki tuş kalabalığından kurtulmuş ve sade tasarımıyla ferahlaşmıştır.
Dış tasarımı için kendi klasik görünümünü korumuş denebilir böylece akıllardaki fiesta imajı uzun yıllar aynı kalmaya devam edecek görünüyor.
Ayrıca active donanımı türkiyede iyi satar diye geliyor gözüme zira tam bizim yollara göre hissetiriyor.
Bildiğim kadarıyla b segmenti araçlarda arka süspansiyon bağımsız olmuyor ama st line a koymak satışlarına cok olumlu bir fayda getirebilirdi.
Darısı focusun başına diyoruz iç kabin için.

Bir de o rose gold renk tam kadın müşterilere hitap etmiş.
Bang Olufsen ses sistemiyle B segmentindeki en iyi ses sistemine sahip olan otomobil.

  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri