2 gündür kullandığım ford fiesta'yı buraya da yazmak istedim. Öncelikle malzeme kalitesi, ses sistemi cart curt bu gibi detayları zaten Ford Fiesta başlığında bulabilirsiniz. Bu sebepten dolayı o konulara değinmeyeceğim.

Şanzıman ile başlamak istiyorum, kullandığım modelde 4 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. Çift kavrama falan değil, bildiğimiz eski tip şanzıman. Geçişler çok yavaş ve sarsıntılı, vites atmak istediği devirler hiç bir şekilde ekonomik devirler değil. Düşürmek istediğinizde size pek tepki vermiyor, sportif kullanım konusuna bu yüzden en başından zaten giremiyorum.

Motorun teknik verilerine şuradan bakabilirsiniz. Görüleceği üzere 96 beygir üreten bir motor ama şanzıman dolayısı ile sanki 65-70 beygirlik bir otomobil kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Hiç bir canlılık yok, anca çok üst devirlerde bir şeyler alabiliyorsunuz.

Yakıt tüketimi buradaki en kritik nokta, genellikle kadınların tercih ettiği bu otomobil hiç bir şekilde az yakıt tüketemiyor. Katalog verilerinde karma yakıt tüketimi 5.7 litre/100km olarak verilmiş ama bunu başarmak imkansız. Alet genellikle 10 litre civarlarında geziniyor, bunda yine 4 ileri şanzımanın büyük katkısı var.

Alınır mı? Kesinlikle alınmaz. Ortalama yakıt tüketimi ve şanzıman bu otomobilin alınmaması için yeterli.
tümünü gör
ilgili galeri