fordun ürettiği ,günümüzde hot rod tutkunlarının kişiselleştirdiği kamyonet.ayrıca bazı drag yarışçıları ,yarışlarda kullanmaktadır.
Acayip karizmatik ve klasik görünüme sahip pick-up'ımsı kamyonet. Chevrolet kamyonetlere de benzer. Onların da vardır böyle boy boy.
tip olarak çok beğendiğim, oldukça sağlam olan, ecnebilerin evlerinde sürekli modifiye ettikleri kamyonettir. ülkemizde bu tarz zevklere sahip insan sayısı çok az olduğundan bileni de pek yoktur.
Ford F Serisi pick up'ların ikinci neslinde giriş modeli olarak ortaya çıkmıştır. Öncüsü F-1 iken yerini alan model Ranger'dır.

İsim olarak 1983 yılına kadar üretilse de F-100 denince akla 53-56 arası üretilen kasa akla gelir. Bunun temel sebeplerinin başında ismi taşıyan ilk model olması gelsede yerine geçen modellerin estetik açıdan yoksun olmaları ilk neslinin hala değerli kalabilmesine neden olmuştur. Selefler Amerikalıların tipik "bigger is better" anlayışı ile üretildiklerinden kallavi, çamurluk kıvrımlarından yoksun, hacim verimliliği üzerine inşa edilmiştir. Bugün bile yeni kıtada üretilen en küçük pick up'ın F-150 olmasının temelinde de aynı anlayış yatar.
bir pick up. kıllı, sakallı amerikan amcaların elinde bambaşka bir güzelliğe erişirken bizim ülkemizde permatik ile traş olmuş sinek kaydı ustalarımızın elindeki serçelerin revizyonu bambaşka bir çirkinliğe kavuşmuştur.

(bkz: yüzde 100 oto)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri