Ülkemizde pek çok serisi, pek çok motor seçeneği bulunan zamanın aile otomobili. EFI motorlu olanları makbuldür. Çok nokta enjeksiyonludur. Sıralı sistem lpg ye gayet uyumludur.

İç mekan kalitesi idare eder düzeydedir yalnız trim sesi çıkarmayı seven malzemeler çokça kullanılmıştır. Arka yaşam alanı dışardan göründüğü kadar geniş değildir.

Bir aile otomobili için gereksiz derecede iyi yol tutar. Virajlara güvenle girer, girdiğiniz hızla da korkuya kapılmadan çıkarsınız. Fordlarin genetiğindeki yol tutuş karakterinin klasik bir örneği.

Donanım paketleri biraz ilginçtir. Hidrolik direksiyon ve klima olan versiyonlarinda hava yastığı ve abs bulunmaz. Abs ve hava yastığı olan versiyonlarinda da klima bulunmaz. Bütün bu donanımlari bir arada barındıran sadece ghia serisi vardır. Ghia serisi de ülkemizde çokça bulunmaz. İşin özeti full+full diye bir versiyonu yoktur bu arabanın. 20 yaşına yaklaşmıș arabada hava yastığı olmasa daha iyi olur ama klima+Abs yi aynı araçta bulamıyor olmak biraz saçma.

Sonuca gelecek olursak fiyat bandında satılan kuş serisi, broadway gibi araçlardan gömlek gömlek üstündür. En azından dengeli bir şase, güven veren sağlamlık ve model yılına göre teknolojik bir motor sunar. Sürüş zevki de bu gaz yağı tenekelerinden kat kat iyidir.
Güvenli sürüșler.
tümünü gör
ilgili galeri