ford'un en büyük suv aracıdır. avrupa pazarında çok iyi satış rakamları elde etmiştir, bu başarının arkasında biraz da heybetli görünümü var bence. 2 litre hacimli dizel motoru 210 beygir güç ve 450 nm tork üretiyor ki bu değerler de oldukça iddialı. türkiye'de de satışa sunulmuş.

satış fiyatı için 88.650 dolarlardan bahsediliyor, türkiye için çok para.

(bkz: tdci)
segmentindeki ilk hava yastıklı arka emniyet kemerleri'ni sunan araç.
Pahalı ve dışardan görünümü şık. Fiyatıyla birlikte sunduğu donanımlar Premium rakiplerini zorlayan. Yeni teknolojinin gerisinde kalan gövdesi fazla ağırlığa neden olduğu için günlük hayatta verimliliği birinci sırada yer alamayacak. Özetle geniş, sessiz ve bol donanımlı bir araçtır.

Ford Edge İncelemesi
Bu otomobili kullanmadım fakat 2 ay kadar önce inceleme şansım olmuştu. Dış dizaynı gerçekten heybetli, Fotoğraflarda göründüğünden daha büyük ve direksiyonuna geçince size bunu hissettiriyor gerçekten. Genel olarak başarılı buldum dış dizaynını. İç mekan genel dizayn anlamında ford mondeo ile benzeşiyor. İşçilik problemsiz, malzemeler iyi denilebilir. Gerçekten hacimli bir iç mekanı var, gayet ferah geldi bana. Hacimli, kullanışlı eşya saklama alanları falan var. İncelediğim otomobilde koltuk soğutmadan tutunda bagajda subwooferı da bulunan sony premium müzik sistemine kadar birçok donanım vardı. Şık dizaynı, 2.0 tdci 210 hp motoru ve saymakla bitmeyecek donanımları ile gayet cazip bir seçenek gibi gelmişti o tarihte. Tabi artan kur ve vergilerle beraber aynı şeyi söylemek mümkün olur mu bilmiyorum.
Az çok Türkiye yollarında görduğümüz araç, bu arada son aylarda makyajlı versiyonuyla satılmaktadır.
Ford'un en büyük suv aracı değildir. Explorer, expedition gibi devasa suv'leri de vardır ford'un. St versiyonu turbo v6 motoruyla dikkat çekicidir(335 hp gücünde, 0-60 mph hızı 6.1 saniye. Çeyrek mili 14.7 saniyede tamamlıyor).
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri