Geçişler: Hızlı veya yavaş vites geçişleri sarsıntısız, devir göstergesi haricinde geçişleri anlayamıyorsunuz. Vitesleri dolu dolu kullanarak değişiklik yapılıyor yani sırasıyla tam hızlanma yapıyor veya düşürüyor (normal şartlarda). Eğer eğimli yolda yokuş aşağıya giderek yavaşlıyorsanız tek tek vitesi düşürüyor bu nedenle devir sürekli yüksek ve tüketim '0' olarak kalıyor.

Kullanım: Bir manuel vitesi doğru şekilde kullanan birini düşünün hem tüketimi düşünen hem hızlanmasını akıllı yapabilen yani tam anlamıyla PowerShift ismine layık bir sistem var. Hem sizin gaza basışınız kadar ivmelenen hem de sadece gerektiği yerde vites yükselten.

Diyelim ki tırmanma halindesiniz ve ayağınız aynı kuvvetle pedala basıyor hatta hızınızı arttıracak şekilde ilerliyorsunuz işte burada gereksiz vites yükseltmiyor ayrıca şanzıman sürekli istekli konumda bekliyor yani hızlanmanız için hep beklemede.

Sorulara cevap;
-1 ve 2. viteste titreme yok.
- Dsg'ye rakip olur.
- Yakıt durumu, yeterince iyi.

Otomatik start&stop sistemi araç tamamen durduğunda aktif hale geliyor, yani yavaş akar durumda aktif değil (bence doğrusu bu olmalı).

Kısa süreli duraksamalarda aracın sürekli durup çalışması sürüş keyfinizi törpüleyebiliyor, neyseki bunun içinde elimizin altında düğmesi var :)

Direksiyondan kulakçıklar: Çok zevkli ve güvenli! Ben bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum. Öncelikle çoğu vakitlerde kendi kendine vites yükseltmemesi ciddi iyi bir özellik çünkü bir çok manuel sever bu yüzden otomatik vites'in zevksiz olduğunu düşünür ama bunun gibi izin veren otomobiller oldukça iyi manuel hazzı verebiliyor ee birazcık tepki süresi iyileştirmesi olursa tadından yenmez :) Ama dizel işte canım :P bile bence çok iyiydi hatta şöyle diyebilirim; dizel olacaksa powershift ile olmalı.

Zayıf noktalar: Araç çok güçlü. Ciddi hakim edilmesi gerekiyor özellikle manuel modlarda çok istekli ve gereksiz fazla gelebiliyor. Performanslı kalkışar için bu lastik ve jant yetersiz, 17'' olmasını isterdim kendim alacak olsam fakat bu durum genel otomatik müşterisini ilgilendirmeyebilir.

Test Tüketimi:
Çok rahat şekilde mevcut 1.6 Manuel tdci ile benzer yakıyor denilebilir.
-Sakin uzun yol: 4.0 lt (90 km/h ile),
-Standart ş.içi: 5.8 lt (Karma tüketim),
-Yoğun ş.içi: 6.5 lt,
-Ciddi zorlama ve trafik ile 7.0 lt ortalama ile geziyor.

Hızlanma Testi:
50-100 km/h: D modunda da S modunda da 7.9 sn olarak ölçüldü.

Detaylı Fotoğrafları ve Yorumları
tümünü gör
ilgili galeri