ND kasa kodlu yeni nesli Flyin' Miata tarafından ciddi elden geçirilen roadster. Birinci nesil MX-5'ten beridir V8 dönüşüm kitleri hazırlayan firma yeni nesil için 50.000$ değerinde anahtar teslim kit hazırlamış (aracın fiyatı hariç). Peki neler var bu kitte derseniz sıralayayım:

- LS3 V8 Sandık Motor
- Tremec T-56 6 İleri Manuel Şanzıman
- AAM Diferansiyel (2015 Camaro SS)
- Wilwood 6 Pistonlu Kaliper ve 328mm Fren Diski
- FOX Racing Süspansiyon

Bütün bunlar tabi MX-5'e gelişi güzel monte edilmiyor. Otomobilin ABD'ye ithal edilmesinden beri üzerinde çalışan firma sadece gerekli görülen noktalarda güçlendirme yaparak ağırlığın 2.0 motorlu versiyona kıyasla sadece 113kg (250 libre) artmasını sağlamış (yani sadece 1175kg). Dahası yine aynı versiyonun 52:48 ağırlık dağılımı, 53:47'de tutularak denge büyük ölçüde korunmuş.

Gelelim herkesn merak ettiği asıl sayılara: Miata'ların hep güçsüz otomobiller olmasına tepki olarak geliştirilen bu V8 kitleri şaka makinesi sıfatına tam anlamıyla layıklar. Aynı motorun iki farklı güç seviyesiyle sunulan bu kitler 430 beygir ve 525 beygir gücünde. Bunun anlamı ton başına 447 beygir düşen bir canavar. Geri kalan detaylara kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz. Link

Artık bu kitle yeni MX-5'in yüzündeki sinsi gülümsemenin daha manalı bir anlamı var 😉.
tümünü gör
ilgili galeri