abd, kaliforniya merkezli elektrikli otomobil üreticisidir.
2007'de henrik fisker tarafından bernhard koehler ile birlikte kurulmuştur.
2013'te iflas yaşadıktan sonra 2014'te yeniden buldukları finansal destekle ayağa kalmışlardır. vikipedia'ya göre şimdilik 53 çalışanıyla üretime devam etmektedir.
Bir ara Türkiye'de ithal edilen hibrit otomobil markası. Tabii ki Califonia'da üretim yapıyorlar. Eski Aston Martin tasarımcısı Henrik Fisker tarafından kurulmuştur...
Önümüzdeki sene piyasaya süreceği yeni modeliyle piyasaya geri dönüş yapmaya çalışacaktır. İnşallah rekabeti daha iyi bir yere çeker.

(bkz: fisker karma revero)
Bayramdan önce istanbul'da baya bir inceleme şansı yakaladığım otomobil. Kaç model, kaç km hiç bir fikrim yok. Türkiye'de kim neden satın almış onu da bilmiyorum.Baya baya çirkin bir araç, iç tasarımı da rezil. Unutulup gitmesi çok normal, yeni modeli de tutmayacaktır.
Yanılmıyorsam Boyner grubunun iştiraki olan BD Otomotiv'in, 2011-13 gibi Türkiye pazarına sokmaya çalıştığı markaydı. Ancak hatırladığım kadarıyla 200 bin € (600 bin civarıydı o zamanlar) fiyat etiketiyle satılan Karma modeli maalesef Türk halkının elektrikli otomobillere hazır olmadığı bir döneme denk gelmişti.

Tek bayileri Kadıköy taraflarındaydı, şimdi orası Suzuki'nin ana bayisi olmuş durumda.

Markanın kendisi ise pilleri tedarik eden firmanın iflas etmesiyle zor günler yaşadı; Çinliler tarafından satın alındı ve ismi Karma olarak değiştirildi.
(bkz: Karma Revero)
Tasarımı bir tuhaf araçtır,sevmekle sevmemek arasında kalıyor insan. Yinede elektrikli araçların yükselişiyle piyasada tekrardan yer bulabilme ihtimali olabilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri