30 km/s hızın altında, motosiklet sürücüsünün taşıtların arasında gitmesine verilen isimdir. filtreleme olarak da türkçeleştirilebilir. 4 tekerli bir taşıt gibi trafikte duramayacağı için bir çok ülkede yasaldır.

videosunu da iliştiriyorum.
Bir çok ülkede yasal olup, ülkemizde olmayan güzel bir yöntemmiş yeni öğrendim. Fakat ülkemizde yasal değilse yapılmamalıdır. Yani filtre yapacağım diye tamponumu alma canım kardeşim!

Aşağıdaki linkten filtre olayını anlamamış olan "öküz" motorcu arkadaşı görebiliriz. 30 km/h kuralını unutmamak gerek!
youtu.be/Etg0Dp6aiqM?t=7s Bu videodaki gibi filtre yaparsan, bir araç istemeden önünü kapatır ve öyle bir filtre olursun ki, tezgaha kıyma diye koyarlar allah korusun! Aman arkadaşlar dikkat karşılıklı empati ve saygıyla ne trafik kalır ne stress!
güldüren başlık. türkiye'de motosiklet ile ilgili hiç bir yasa zaten yoktur. sıkışık trafikte sırada beklersin polis gelir 'emniyete gir lan napıyosun orda?!' der, bir çıkar sırada beklesin der, diğeri filtering yasak der. türkiye'de filtreleme zaten tehlikeli bir husus, kimin ne zaman kapı açacağını bilemiyorsun.

o zaman bu da benden gelsin: (bkz: yolun aktığı tarafa kapı açan insan)

bu böyle akar gider, birbirimizi anlamak zorundayız gençler. (bkz: swh)
trafikteki 3 aracımızdan 2 si şerit takibi yapamadığından dansöz gibi kıvırttığımız durumdur. bu kadar geniş yollarda şeritte duramayan başka bir ülke görmedim. Telefona değil yola bakın !!!
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri