benzinli motorları inanılmaz müsrif ama dizel motorları uzun ömürlü ve cimri olan İtalyan otomotiv üreticisi.

"o paraya o otomobil (egea, Albea, linea, marea vb.) alınmaz" lâfının muhatabı olan marka.

ama en önemlisi, dünyanın önde gelen markalarına yan sanayi çözümleri sunan bir otomotiv devidir. teksid ile mack'ten renault'ya pek çok üreticiye motor bloğu ve gömlek üretimi yapar. magneti marelli ve automotive lighting firmalarıyla Avrupa'daki tüm otomotiv üreticilerine taşıt elektroniği ve aydınlatma ürünleri üretir. comau ile de fabrikalar için otomasyon (robot kollar ve diğer montaj hattı cihazları) birimleri üretir.

--- spoiler ---
Fiat-Chrysler Grubu CEO’su Sergio Marchionne, Bloomberg televizyonuna verdiği bir demeçte Tesla’ya rakip olacaklarının mesajını verdi. 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen Alfieri konsept aracın lüks bir elektrikli otomobil olarak pazara çıkabileceğini ifade eden Marchionne, ayrıca Fiat markasında da küçük bir elektrikli şehir aracını piyasaya çıkaracaklarını vurguladı. . Alfieri’nin Marchionne’nin emeklilik yaşı olan 2019’a kadar devreye girmesi planlanmıyor.

Fiat markasıyla küçük elektrikli bir aracın da Avrupa’da devreye alınmasının planlandığını belirten Marchionne, SUV Maserati Levante’nin de hibrit versiyonu üzerinde çalışıldığını söyledi.
--- spoiler ---
Fiat Ticari Araçlarda 30 Bin TL’ye 0 Faizli Kampanya!

--- spoiler ---

Fiat, 2016 model yılı ticari araç sahibi olmak isteyenler için benzersiz fırsatlar sunan Eylül ayı kampanyasında 30 bin TL’ye varan 15 ay vadeli 0 faizli kredi imkanları sağlıyor. Kampanya kapsamında 24 bin TL’ye 20 ay vadeyle 0 faizli kredi fırsatı da sunuluyor. Eylül ayı boyunca Fiat Fiorino’ya 38 bin 630 TL, Fiat Doblo’ya 44 bin 810 TL, Fiat Pratico’ya ise 46.900TL’den başlayan anahtar teslim fiyatı ile sahip olunabiliyor.

Eylül ayında 2016 model yılı Fiat Doblo veya Yeni Fiat Fiorino modellerinden birini satın almak isteyenler, Koç Fiat Kredi işbirliğiyle hayata geçen 30 bin TL’ye 15 ay vadeli ve 0 faizli veya 24 bin TL’ye 20 ay vadeli ve 0 faizli çok cazip kredi kullanma ayrıcalıklarına sahip oluyorlar. Tercihini konforu ve pratik kullanım özellikleriyle dikkatleri çeken Fiat Pratico’dan yana kullanmak isteyenler ise kampanya kapsamında 3 bin 500 TL’lik nakit indiriminden veya 30.000 TL 30 ay vadeli %0.99 faizli kredi fırsatından yararlanabiliyor.

Geniş ürün yelpazesi ile ticaret dünyasının her türlü ihtiyacını karşılayan Fiat’ın Ducato ve Fullback modelleri için ise ise 50 bin TL’ye kadar 12 ay vadeyle 0 faizli veya 36 bin TL’ye kadar 18 aya varan vadeyle 0 faizli kredi kampanyaları ön plana çıkıyor. Tüm model yıllarındaki ticari araçlarda çiftçilere özel yılda bir ödemeli 4 yıl vadeli kredi fırsatı sunan Fiat, “10 Numara Fiat” programı kapsamında ise “500 TL’lik Servis Hediyesi” kampanyasıyla esnaf ve kobilere avantajlar sunuyor.
--- spoiler ---
Fiat’tan Eylül Kampanyası! 0 Faizli Krediyle Fiat Egea Fırsatı!


--- spoiler ---
Fiat, Eylül ayında cazip satın alma koşullarıyla ön plana çıkıyor. Kampanya kapsamında yepyeni bir Fiat Egea Sedan veya Fiat Linea modeline sahip olmak isteyenlere 20 bin TL’ye varan 0 faizli kredi imkanı sunuluyor. Ayrıca Fiat Egea Hatchback ile 2016 model Punto, Panda, 500 Ailesi, Fiorino ve Doblo Panorama model araçlarda tüm vade ve tutarlarda yüzde 1.09 sabit faizli kredi avantajı sağlanıyor.

Fiat, yeni bir otomobil hayali kuranlara cazip koşullar sunuyor. Kampanya kapsamında Egea Sedan ve Fiat Linea modelleri için 20 bin TL’ye 20 ay vade ile 0 faizli kredi imkanı sağlanıyor. Daha az peşinat ödemeyi tercih edenler için ise 2016 model Fiat Punto, Panda, 500 Ailesi ile Fiorino, Doblo Panorama ve Fiat Egea Hatchback modeli dahil olmak üzere tüm vade ve tutarlarda yüzde 1.09 sabit faizli kredi avantajı sağlanıyor.

Bu fırsatlara ek olarak sonbahar mevsiminin ilk ayına özel Fiat 500L ve 500L Living modellerinde de 3 bin TL tutarında “Düz Vites Fiyatına Otomatik Vites Kampanyası” gerçekleştiren Fiat, 500C modelinde de sunduğu 6 bin TL değerindeki avantajlı satın alma fırsatıyla ayrıca dikkat çekiyor.

Fiat’ın ezber bozan sedanı Egea 51 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatıyla dikkat çekerken, Fiat Linea 46 bin 400 TL’den, Fiat 500 51 bin 900 TL’den, donanım paketleri yenilenen Fiat 500X ise 67 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla otomobil severleri bekliyor.
--- spoiler ---
yeni çıkan egeayla gönlümü kazanan firma
90'larda ulaştığı top noktadan günümüzde çok uzaklarda olan firma. bu arada modellerinin neredeyse tamamının sonu a veya o harfiyle bitiyor.
En büyük sıkıntısı bir modelle 10 yıldan fazladır yetinmeleri ve çoğu zaman da yapılan güncellemelerin yeterli olmamasıdır. Punto bu yüzden 0 yıldız almıştı zaten. Şu an Fiat'ın ürün gamına bakarsak Doblo'nun 9 sene, Fiorino ve 500'ün 12 sene, daha geçen yine makyajlanan Ducato'nun ise 13 sene aynı kasayla idare ettiğini görmekteyiz. Özellikle "Professional" denilen ticari araçlarda görülmekte bu durum.
Common rail dizel teknolojisinin gelişmesinde öncülük eden firmadır, eskiden pek çok güçlü model seçeneği sunsa da günümüzde sıradan b-c segmenti otomobillere yönelmiş durumdalar.
Her türlu karalamanın hedefindeki marka.
Biraz otomobil tarihinı bilen Fiat'ın ne olduğunu bilen biri en azından saygı gösterir. Elbette günümüzde hasta olunacak bir modeli yok ama karşılıgında sizden çok para istemiyor zaten. Ne kadar ekmek o kadar köfte..
Chrysler ortaklığından sonra FCA grubu içinde en az yatırım gören marka. amerikan modellerinin neredeyse hepsi ortaklık başladığından beri yenilendi. Lancia kepenk indirdi. Alfa ve Maserati Suv modelleri ile günü kurtarmakta. Amerikan pazarıyla kazandıkları yetiyor imajı çiziyorlar. Ha sahi birde dünyanın Araç başına en çok kar getiren markasına sahipler (bkz: Ferrari) Acaba Daimler gibi sadece holding başında duralım altımızdaki markaların getirisi bize yeter düşüncesine mi girdiler? 🤔
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri