Pick Up sektörüne giren girene dediğim araba.
Bu arkadaş 4 kapılı olarak üretilecek ve cesur bir tasarıma sahip. 1.8 litrelik benzinli motoru 140 beygir güç üretiyor ve 6 ileri otomatik vites ile satılacak. Dizel olan motor ise 2 litre hacimli ve 170 beygir güç üretecek, bu motoru ister 6 ileri manuel ister 9 ileri otomatik şanzıman ile alabileceğiz.
Segmentin satış payı yükseldikçe firmaların da iştahı açılıyor doğal olarak.
Renault Alaskan da bunlardan biri. Rekabet artıyor, güzel olmuş.
Beğendim dediğim kamyonet.
Önden görünüşü agresif ve lüks görünmüş. Özellikle ön ızgara güzel düşünülmüş.
Genel anlamda çirkin olan pick up. Ön kısmı güzel arka taraf çirkin. Kısaca çirkin.
Yurdum insanının vw sevgisi ve amarok sayesinde pek başarılı olamayacak modeldir. Halbuki 2.0 ve 9 ileri seçenek kulağa güzel gelmektedir.
GPS navigasyon sistemi, Uconnect multimedya sistemi, yağmur ve far sensörleri, geri görüş kamerası gibi özelliklerin yanı sıra Bluetooth, xenon farlar ve deri koltuklar, otomatik kamera gibi sürüş sırasında yolunuzu daha zevkli hale getirecek donanımlarla 2016 başlarında Brezilya pazarında satışa sunulacak. Avrupa ve ülkemizde satılıp satılmayacağı ise henüz belli değil. Aynı şekilde Fiyatı ile ilgili de herhangi bir bilgi açıklanmayan Fiat Toro’nun pek de ucuz olmayacağı belli diyebiliriz.
taş gibi pikap. fullback saçmalığı yerine keşke bunu getitrtselermiş. fiat sen adam olmazsın.
Fiat'ın Brezilya'da üretip sadece güney Amerika pazarına özel olarak satışa sunduğu (yani Türkiye'ye gelir diye beklemeyin, onun yerine taş gibi fullback var) sport utility truck (yani arkası açık crossover). fiat 500x ve jeep renegade'in de kullandığı, grande punto platformundan evrimleşmiş monokok bir şasiye sahiptir (yani merdiven tip şasili amarok'ların, hilux'lerin, l200'lerin tercih edildiği ülkemizde fiat riske girip daha ufak bir kamyonet satmaz burada).

fullback ise, gerçek kamyonettir. tam boy merdiven tip şasilidir. türkiye pazarının ihtiyacını görecek kamyonet modeli budur.
önü citroen cactus 'e benzeyen pickup..
kendi ülkesinde boğa anlamına gelen ismiyle, fullbackten daha çirkin fiat modeli. gündüz farları citroen çakmasıdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri