Fiat'ın 1992 - 1998 yılları arasında üretmiş olduğu otomobildir.
Değişik motor seçenekleri ile gelmiş olsa da en ilgi çekici olanı 2.0 148 beygir olanıdır.
Benzinli ve dizel olarak üretilmiş, 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik vites seçenekleri de aynı şekilde sunulmuştur. Fiat Tipo ve Fiat Coupe platform kardeşleridir diyebiliriz.
Kilosu ise yaklaşık olarak 1100 kilogram civarındaydı.
Trim sesleri 2.000'inci kilometrede başlayan otomobil. Malzeme kalitesi her ne kadar kötü de olsa kolay kolay bozulmaması, yedek parça ucuzluğu ile yıllarca binilmiştir. Büyük şehirlerde artık göremesek de küçük şehirlerde kendisi ile karşılaşmanız mümkündür.
Fiatın 1990 ile 1996 arasında ürettiği otomobil modeli. 1996'da Fiat Mareaya geçilmesine rağmen Brezilya'da 1998'e kadar üretimi devam etmiştir. Türkiye'de Tofaştarafından 1990 ile 1999 yılları arasında üretilmiştir.
Zamanında takla attığımız araba, ne olduğunu bile anlamadan ters dönmüştük.
Arkadaşımın kemeri takılı olmasına rağmen nasıl olduğunu anlamadan camdan yarısı çıkmıştı.
Sözün özü pek güvenli değildir.
30 yaş bandındaki hemen hemen herkesin içinde bir şekilde bulunduğu otomobil.
Koltuklarına bayılırdım ben, çok rahat gelirdi. Şimdi bakıyorum da destek dahi yokmuş.
Konsol sert vites attığınızda kucağınıza düşecek gibi olurdu.
dijital gösterge panelini hayatımıza sokan, bizi uzay aracına bindiğimiz hissine kapılmamızı sağlayan zamanın iyi arabalarından.
arka tamponun yukarıda oluşu, bazı g.tü kalkmış insanlara tempra benzetmesi yapılmasının esas kaynağıdır.
ilk arka emniyet kemerini taktığım otomobildi kendisi. Bizdeki 1.6 SW AK modeliydi ve dijital kliması çok havalıydı zamanına göre. 95 yılında kapımızın önünden çalındığında çok üzülmüştüm ve bulamadık bir daha kendisini.
arkasınaki spoilerı hangimiz sevmedik çılgınlar gibi.
yüksek bagaj ve dar arka cam yapısı sebebiyle arka görüşü muazzam kötü otomobildir. geri geri giderken örümcek hisleriyle manevra yapılır.
2.0 ie 16v cat serisine yaklaşık 13 sene bindiğimiz döneminin çok üstündeki otomobil.1996 model olmasına karşın abs airbag deri koltuk sanruf 4 fren disk 4 cam otomatik dijital klima gibi günümüzün sıfır arabalarını kıskandırır özelliklere sahipti ama tabiki en dikkat çekici özelliği 2.0 148 beygir gücündeki hırıltısı çok hoş olan motoruydu
edit: özlüyoruz seni yaşlı kurt
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri