1955'teki 600 modelinin isim babası olduğu bu model 1998'de yeniden piyasaya sürülmüştür. Fiat'ın A segmenti otomobilidir. İtalyanca "600" rakamını temsil eden isminden de anlaşıldığı gibi Fiat Cinquecento'nun (500) üstüne konumlanmıştır.

Oldukça sevimli bir görünüme sahip bu minik İtalyan otomobili tıpkı Palio'da olduğu gibi Sporting versiyona da sahipti. 54 beygir gücüne rağmen hafif karoserin de etkisiyle tam bir otoban faresi idi. Aynı zamanda Michael Schumacher özel serisi de üretilmiştir.

2004'te duran üretiminin ardından 2005'te 600 modelinin 50. yıldönümü şerefine makyajlandı ve "600" model ibaresiyle tekrar üretime girdi. Yaklaşık 5 sene boyunca da bantlarda kaldı.

Bugüne kadar 1.3 milyondan fazla satılan otomobilin en çok Avrupa'da tutulduğunu söylememe gerek yok herhalde. Türkiye'ye hiçbir zaman resmi ithalatı olmayan bir model olsa dahi çok az sayıda örneği mevcuttur. Bunlar genellikle makyajsız modellerdir. Keşke satışa sunulsaydı da ikinci elin cazip otomobilleri arasına girseydi...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri