Fiat 1997 yılında satmaya başladığı modeldir.
2001 yılından itibaren Tofaş'ın Bursa fabrikasında üretilmeye başlanmıştır. 2007 yılında yerini Fiat Linea'ya bırakmıştır. 2 litre motorlu 155 beygirlik versiyonu çok iyi giderdi, çok tutulmuştu. Artık yollarda dahi görmek pek mümkün değil.
Sırf 2.0 20V motoru için alınabilecek arabadır. Gazlarken kendini group b audi quattro içinde sanabilir insan eğer yeterince inanmışsa
Çok çabuk dağıldığı için günümüze pek gelememiş olan otomobil.
Trimlerden gelen sesler yerlerini ileride kopmalara bıraktı, yedek parça ayrı dert oldu kullanıcılara.
İstanbul'da ayda 1 tane belki görebilirsiniz, küçük yerlerde hala binenler var.
5 silindirin bir sesi var ki sormayın :/
2000 model Elx modeline 2 yıl bindiğim , Elx donanımında 1.6 lt 103 hp 144 nm tork üreten 16 subaplı motor, 2 hava yastığı, direksiyondan kumandalı kıytırık bir müzik sistemi, elektrikli ayna, otomatik analog klima, ön ve arka kol dayama, 4 cam otomatiği gibi özellikler sunan araba. 1.6 litre bile gayet tatminkardı, hiç üzmedi. Tüketimi sınıfından 100km'de 1-1.5 lt daha fazla,süspansiyonu biraz yumuşaktır. Benim için fiyat performans olarak hala alınabilecek bir araçtır.
1 yıldır 1.6 libertye biniyorum yağ su değiştirip devam ediyorum. fiyat performans olarak güzel. Donanımları yeterli bence. Bir tek büyük sıkıntısı ustası olmaması bu ustalar bu arabadan anlamadığı için milletede uzak durun derler korkun sakın alma dağılır parçalanır arıza çıkartır devamlı derler ama şahin doğan oldumu hemen al kaçırma derler, neden? çünkü sorunlarının çözümü basit uğraştırmıyor ustayı.ama bakımını düzenli yaptıkça bir gram sıkıntısı yok o kadar.ı love marea kalp kalp
hakında change.org'ta bir kampanyaya denk geldiğim arabadır.
elemanın biri şu linkte de görüleceği gibi "marea piyasaya geri dönsün" diye çığlık atıyor. 16 destekçisi var. gözlerim yaşarıyor yurdum insanının bir araba modeline sahip çıkmaya çalışırken görünce.
atölyemizde bir adet bulunan araç. araç da denmez artık, motorunu söküp takmadığımız için. gövde zaten çok hasarlı. nadiren de olsa yollarda görüyoruz, mis gibi de gidiyor hani.
2000 sonrası tofaş üretim olmasına rağmen ciddi yedek parça sıkıntısı olan araç. ama konforlu eşşoooğlusu.
Çevremde iki kişi bu araca sahip.ikiside radyatör hortumunu yardı.Aman dikkat!
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri