fiat toro'dan sonra ikinci pick up haberidir Fiat için.
2016 mitsubishi l200'ün çakması da diyebiliriz aslında kendisi için. Keza bir çok ayrıntı onu anımsatıyor.
Motor olarak ise 2.5 litre dizel olan kullanılacak yani eski motorları. 110 ve 178 beygir güç üretebilen bu ünitenin yanı sıra 2.4 litrelik benzinli motor 132 beygir gücünde olacakmış. Pick up savaşları çok kızışacak ahanda buraya yazıyorum dedem.
Araç, Avrupa’da 150 HP ve 180 HP güç üreten 2.4 litrelik turbo dizel motorlar ile satışa sunulacak. Bu motorlar ister 6 ileri manuel, ister 5 ileri otomatik şanzımanla satın alınabilecek. Fiat Fullback’in yük kapasitesi de karoser yapısına göre 1 tonu aşarak 1100 kilograma kadar çıkabiliyor. Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Fullback
comvex istanbul fuarı'nda tanıtılmıştır.
satışının ise haziran ayının ortasını bulması bekleniyor.
fiyatı da o vakitlerde açıklanacak.
bir üst entaride de belirttiğimiz gibi fiyatı haziran ortasında açıklanandır.
başlangıç fiyatı 81.900 tl olarak belirlenmiştir.
1045 kilogram taşıma kapasitesi bulunan pick up. 6 ileri manuel veya 5 ileri tork konvertörlü şanzıman ile satılacak. 81.900 tl'lik bir satış fiyatı ile piyasa sürülmesi bekleniyor.
Amarok gibi Off-road'dan ziyade estetik ön planda gibi. (bkz: Amarok+L200=Fullback)

Edit: Bu başlıkta 2 Üstümde bulunan #29431 deki yazım hatası güldürmüştür :)
survivor 2016'daki araba ödülüne konu olan pick up.
Basın bülteni aşaıdaki gibi olan model:

Hafif ticari araç pazarının lider markalarından Fiat, pick-up modeli Fullback’i Türkiye’de satışa sundu. 81 bin 900 TL’den başlayan rekabetçi anahtar teslim satış fiyatıyla Fiat bayilerinde yerini alan Fullback; Rock, Hardrock ve Fullrock adı verilen 3 farklı donanım paketi ile dikkat çekiyor.

Çift kabin gövde tipinde satışa sunulan Fullback, 150 HP ve 180 HP’lik iki versiyonu bulunan 2.4 litre silindir hacimli turbo dizel motora sahip olarak yollara çıkıyor. Fiat Fullback, hem 4x2 arkadan itişli hem de 4x4 olarak satın alınabiliyor. Fullback konfor ve arazi performansının göz önünde bulundurulduğu 6 ileri manuel ve 5 ileri tork
konvertörlü otomatik şanzıman seçenekleri ile tercih edilebilecek.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç yeni pikap modelinin pazara sunulması ile ilgili “Tasarım, fonksiyonellik, kullanışlılık, performans ve fiyat fayda dengesi ile Fullback, Fiat Ticari Araçlar ürün gamına büyük güç katacak. Zorlu yol koşullarına meydan okuyan safkan bir arazi aracı olarak da tanımlayabileceğimiz Fullback ile pazara hızlı bir giriş yapacağız.” dedi.

Adını Amerikan futbolunda hem defans hem de hücum özelliği bulunan, güç ile yüksek dayanıklılık gerektiren kilit oyuncu konumundan alan Fiat Fullback, 20 Haziran itibariyle çift kabinli gövde tipiyle ülkemizde de satışa sunulmaya başlandı. Fiat Fullback ’in manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile tercih edilebilen;150 HP ve 180 HP’lik 2.4 litre
silindir hacimli turbo dizel motorla ile donatılan 4x2 Rock ve 4x4 Hardrock versiyonları, lansmana özel paketleri ve 81.900 TL’lik başlangıç fiyatı ile bayilerde yerini aldı.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Fullback, tasarım, fonksiyonellik, kullanışlılık, performans ve fiyat fayda dengesi ile Fiat Ticari Araçlar ürün gamına büyük güç katacak.

Markamızın güçlü satış ve satış sonrası teşkilatının da desteği ile Fullback ile iddialı bir şekilde gireceğiz.” dedi.
Fiat Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü Hasan Erdoğan ise “Pick-up DNA’sı ile Fiat Ticari Araçlar’ın DNA’sının birleşimini temsil eden ve adındaki ‘full’ü eksiksiz olarak sunduğu özelliklerinden alan Fullback’te güç, performans, dayanlıklık birarada sunuluyor. Profesyonel iş hayatında tüm ihtiyaçları karşılayabilen, her şeyiyle “Tam bir
pick-up olan Fullback aynı zamanda gündelik hayatın gerekliliklerini de sunma özelliğine sahip” şeklinde konuştu.

Güç, performans ve dayanıklılığı ile ‘Full’ fonksiyonel bir yol arkadaşı 150 HP ve 180 HP’lik iki versiyonu bulunan Fiat Fullback 2.4 litrelik silindir hacimli turbo dizel motor seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 6 ileri manuel şanzımanlı olarak hem 4x2 hem de 4x4 çekiş versiyonlarıyla bayilerde yerini alan Fiat Fullback’in 5 ileri otomatik şanzıman seçeneği ise 4x4 versiyonlarında bulunuyor. 5.3 metrelik uzunluğa ve 3 metrelik aks mesafesine sahip Fiat Fullback, 1.52 metrelik kasa uzunluğa sahip. 5.9 metrelik dönüş yarıçapı ile de sınıfının en iyi değerlerine sahip olan Fiat Fullback; 3.1 tonu aşan yük çekme kapasitesi ve 1 ton’u aşan yükleme kapasitesiyle “Full Fonksiyonellik” sunarak da
ayrıca dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.

Yakıt tüketiminde sınıfının lideri Yol durumu ve hıza göre gerçek zamanlı olarak güç aktarımı sağlayan 4 farklı sürüş
moduyla safkan bir arazi aracının özelliklerine sahip Fiat Fullback, ortalama 6.3 litrelik yakıt tüketimiyle sınıfının en ekonomik aracı olarak da öne çıkıyor. Fiat Fullback, 6.8 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, elektrik ayarlı, ısıtmalı deri koltukları yağmur ve karanlık sensörü gibi konfor sağlayan donanımlarının yanında tüm versiyonlarında standart olarak sunulan 7 hava yastığı ve Treyler Denge Kontrol Sistemi gibi üstün nitelikli güvenlik ekipmanlarını da bünyesinde barındırıyor.
Mitsubishi L200'ün Fiat versiyonudur. Canlı olarak görmedim ama resimlerine bakınca L200'den daha güzel göründüğünü düşünüyorum. L200 Hilux kadar olmasa da sınıfında başarılı bir model, bü yüzden Toro'da iyi bir seçenek olacaktır. Dileyelim ki Türkiye'deki ön yargılara ve tok kapı seslerine kurban gitmesin.
fiat'ın fiat 124 spider'dan sonra ikinci güzel 'çalıntı' otomobilidir. alt yapıyı başkasından alıp, üstüne kendileri daha iyi tasarım yapıyorlar. güzel de yapıyor, tebriks.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri