fiesta'dan şaşılmaması gereken karşılaştırma. canını seven fiesta'yı tercih eder.
ford fiesta'nın eskimiş tasarımı ve fiat aegea'nın skandal malzeme kalitesinin yarışacağı karşılaştırma. ford sever olarak fiesta'yı almam. Sebebi çok belli, aletin tasarımı artık çok eskidi ve ucuz görünüyor. ayrıca kapıların içi bomboş teneke sesi geliyor, şanzıman eski, motor seçenekleri rezil.

Aegea yeni adıyle egea, ucuz bir otomobil gibi hissettiriyor. Kullanıp da çok memnun kalan kimseyi görmedim. fiesta'dan bir tık önde olmasının tek sebebi bence sedan olması o kadar.
ford sevmeyen biri olarak havada karada ford fiesta'nın kazanacağını düşündüğüm karşılaştırma.
Egea iç hacimiyle ve ortadaki ekranıyla kesin dövüyor da konfor ve yalıtım hakkında fiesta kullanmadığım için birşey demiyorum. Ama egea'yı sevdim, iki üç gündür gezip duruyorum arabayla ve mutluyum.
Surus keyfi baz alinirsa fiestanin ezecegi karsilastirma. Ancak egeanin malzeme kalitesine skandal demek hele ki fiestayla karsilastirildiginda insafsizlik olur.
Fiat egea'yı uzunca bir test etme fırsatım oldu ben gayet beğenmiştim çünkü fiyat/performans bazında tercih edilebilir bir araç. Malzeme kalitesi de ön göğüste yumuşak malzemeler, sadece vites çevresi ile kapı altlarında sertleşiyor zira torpido da buna dahil ancak kesinlikle skandal bir malzeme kalitesine sahip değil ayroca kapı içlerine kadar deri kullanılarak kalite algısı artırılmaya çalışılmış belli.
Bunlara ek olarak Egea'nın konforunu ve yalıtımını da beğendim 110km üstüne çıktığınızda rüzgar ve yol sesi yapmakta o süratlere kadar yalıtımı güzel. Fiesta ile kıyaslamak bana göre yanlış ayrıca çünkü biri 520 litre bagaj hacmine sahip, arkada 186ya kadar oturma pozisyonu sunan bir sedanken diğeri ise daha küçük boyutlarda bir hatchback model. Egea hatchback geldiğinde onla kıyaslamanız daha doğru olur ki yine de bana göre bu ikisi de denk araçlar değil. Rapid,301,C elysse falan deseniz daha uygun olur kıyaslamak için
Her ne kadar denk otomobiller olmasalar da fiestanın kazanacağı karşılaştırma. Eski Fiesta ile yüksek sayılabilecek bir süratle yaptığım kaza seçimimde etkili oldu elbette. Fiat grubu bana bu güveni veremiyor malesef.
Yeni Egea diyorlar ancak çoktan sarı taksi pazarına düşmüş durumda. Ki fiyat performans, gerekse kalite bazında 60.000 bandı, fieasta karşısında bir tık altında kalmakta.

Ancak ne var ki, pazara hakimiyet ve piyasanın kaymağını yemek konusunda Egea fersah fersah önde.

Fiesta önde götüren bir yarışmacı olsa da, artık motorlarına el atması lazım
Karsiki daglar fiesta fiesta dedigim karsilastirma.
birisi B diğeri C segmentinde olduğundan gereksiz karşılaştırma.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri