Fiat Stilo'nun yerini alan otomobil.

2007 yılından beri üretilmekte olan bu arkadaş; önden sportif arkadan ise Alfa Romeo'ya benzer. Zamanında Fiat'tan hiç beklenmeyecek bir donanım listesi ile piyasaya girmişti, bu yüzden fiat severlerin gönlünde başka bir yere sahiptir.

Lancia Delta ve alfa romeo giulietta aynı platformu kullanırlar. 2014 yılından beri avrupa'da üretimi durduruldu henüz yerine geçecek olan bir otomobil de duyurulmadı.
düşündüğüm ama almaya cesaret edemediğim, piyasalarda italyan aygırı diye reklamı yapılan araç.
Değeri pek bilinmemiş güzel bir otomobildi bu. Fiat markası taşımasının kurbanı oldu denebilir. Birkaç defa kullanma şansım oldu fiat bravo'yu. Özellikle skydome ve hi-fi müzik sistemi opsiyonlarını bulunduran ve 1.4 t-jet 150 hp motorlu versiyonu gerçekten keyifli bir araba. 1.6 multijet 120 hp motorda üretildiği dönemde özellikle 300nm torku ile büyük ses getirmiş, dönemine göre güzel bir motordu fakat bir dizelden beklenecek kadar ekonomik olmadığını belirtmek isterim. Frenleri ve yol tutuşunu başarılı bulmuştum. Virajlarda güven veriyor, kontrol edilebilirlik hissi güzel. İzolasyonu bir golf ayarında değil fakat başarısızda değil, konfor seviyesi yeterli bir araç. Bunun dışında iç mekanın dizaynı güzel, göstergeleri şık, malzeme kalitesi eh işte denecek seviyede genel olarak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri