%70'inden fazlasını Türk mühendislerinin tasarladığı arabanın kısa testini içeren başlık.

Öncelikle Aegea C segmentinde yer alacak bir otomobil, 'en ulaşılabilir sedan' sloganı ile yola çıktılar.
İlk 2000 müşteriye 2000tl indirim yapılacak, almak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerekli. 20 bin TL’ye kadar kullanacakları kredilerde 20 aya kadar vadede aylık 0.99 faiz seçeneği de sunacağız” denildi. Garanti ise 5 yıl/100.000 kilometre boyunca devam edecek. Aegea, Fiat Linea'dan 80 kilogram daha hafif. Bagaj kapasitesi ise 520 litre. Öh göğüm malzemesi kaliteli ve yumuşak, hoşuma gitti. Orta konsoldaki bilgilendirme ekranı biraz küçük ama netliği güzel. Usb ve aux girişleri de orta konsolda hazır bekliyor. Üst ön konsol ne kadar yumuşak ise, belin altı bir o kadar sert göze batıyor. 1.6 Mjet motor 120 beygir güç ve 320 Nm tork sağlıyor, hafif olan kasa için bu baya atak. 17 inçlik jantları ile kabin çok sarsıntılı ve titreşimli. Mümkün ise 16 jant ile alınması gereklidir.
İç mekan için söylenebilecekler: konsolun ortasından geçen plastik şerit güzel görünüyor ama kalitesi çok yüksek değil.
Kabinin geri kalanının plastik kalitesi fena değil. Direksiyon fiat 500x ile aynı zaten. Vites kulakçıkları gibi olan kulakçıklar aslında yol bilgisayarı için, karıştırılabilir.

Vites topuzu ve vites körüğü rezalet, skandal bir görünüme sahip. Koltuklar da aynı şekilde kalitesiz görünüyor. Far kumandaları Fiat Punto ile aynı.

Bol bol eşya gözü var, bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız. Torpidoda soğutma yok, bu fiyat seviyesinde bir otomobilde olmalıydı. Dikiz aynası aynı şekilde çok ucuz bir görünüme sahip, sağa sola çok oynuyor ve karartması yok.

Bagaj kapağını kapatmak için içerisinde herhangi bir oyuk yok, bagajı kapatmak için kaportayı ellemek zorundasınız. Direksiyonu gereksiz ağır, city modunda bile.

Dokunmatik ekranı fiat doblo ile aynı, herhangi bir değişiklik yok. Ayrıca biraz daha büyük olmalıydı, sanki biraz küçük kalmış. Dokunmatiği çok iyi değil, sert basmalısınız.

Göstergelerin oradaki dijital ekran renksiz, siyah - beyaz. Olmamış dedirtiyor.

Olmadı Fiat, olmadı üzgünüm.
Satış fiyatı 50.000 TL ile 71.000 TL arasında değişen otomobilin incelemesi, bunu da göz önünde bulundurmak gerek.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri