Vikipedi'de güncellenen bilgilere göre gm-fiat small platformu üzerine inşa edilecek olan araç: Kaynak
yani giuletta, dart ve cherokee'nin (kl çekik farlı kasa) aksine, en küçük corsa'dan uzun şasi doblo'ya kadar çeşitlilik gösteren platform üzerine yürüyecek(linea,500l hatta renegade/500x de bu platform üzerinde). Ölçüleri dart/viaggio ikilisinden 17cm kısa, 4cm dar ve 2cm yüksek olsada c sınıfı için geçerli boyutlarda bana göre. yerine geçeceği düşünülse de linea bu araçtan bir sınıf aşağıda ( orantısız fitil gibi tasarımı yanıltıyor).

herkes gibi orasını burasını başka araca benzetmek istemiyorum, zira günümüzde çok özgün tasarımlar kalmadı ama söylemeden edemeyeceğim: çok beğendiğim arka stopları yeni subaru wrx'in stoplarına benziyor.

gelelim ilk görünen eksilere: mercekli xenon farlar ve led gündüz aydınlatmaları (sanırım özellikle eklenmemiş ilk makyajda eklenecek detaylar), küçük dokunmatik ekran ve tavan tasarımından dolayı sunroof/panaromik tavan.
Önden yeni ford focus ve ford mondeo 'ya benzeyen otomobil.
Şimdilik sadece resimleri ve videoları olsa da malzeme kalitesi sanki klasik fiat'tan bir kaç tık önde gibi görünüyor. Aynı şekilde ön panelde ki alüminyum görünümlü detaylar panele hareket katmış. En azından bir fiat linea gibi ucuz bir görünüme sahip değil. Fiyatlandırma konusunda bir bilgim yok ama ülke şartlarına göre gelirse satabilir diye düşünüyorum.
Dünya prömiyeri Autoshow 2015' te yapılan, benim de fotoğrafçılık için orada bulunduğumda bir kaç kare aldığım model. Üretime en yakın konseptin bir fotoğrafı merak edenlere yardımcı olur diye düşündüm.
Buyrun
Tjet + emotion plus hariç çekilmeyecek olan linea nın yerine geçecek model.
Tasarımının selefine göre çok yol katettiği aşikar.Uygun bir fiyat etiketiyle pazara girdiği takdirde Türkiye'de yine en çok satan araç olma ihtimali çok yüksektir.
Görünüş ve malzeme kalitesi olarak Fiat'ın sınıf atladığını gösteren modeldir.
Fiat'tan hiç beklenmeyecek bir hareket olması beni şaşırttı. Ama bu hamle eğer fiyat politikası abartı olmaz ise piyasayı karıştırır, çok müşteri çalar. Demedi demeyin.
fiat markasını, tutmaz ise zor günlere itecek olan modeli.
Bagajı 510 litre hacime sahip Aegea'da 120 Ps ve 95 Ps güç üreten 2 adet Multijet II dizel motoru ile beraber 2 adet de benzinli motor seçeneği olacak. Dizel - otomatik seçeneği de olacak deniyor ve ortalama yakıt tüketimi içinde 4 litre gibi bir değer olacakmış. Böyle gelirse piyasayı cidden alt üst eder.
Fiat'ın en balarılı arabası olacak olan arkadaştır.
Görünüşe bakılırsa daha şimdiden sansasyon yaratmayı başarmıştır.
kamuflajlı halini bursa caddelerinde sıkca görebileceğimiz fiatın yeni aracı
  • / 9
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri