Düşük devirlerde yokuş dahi çıkamayan araba.
1.3 Mjet sorunu zaten bu, turbo geç geliyor. Motorla ilgili başka bir şey yazmaya gerek yok.
Ses yalıtımı kötü, dışarıdan çok ses alıyor. Aynı şekilde rüzgar sesi de çok. Süspansiyon güzel işliyor, rahatsızlık veren bir durum yok. Trim sesi var ama çok rahatsız edici değil. Fiyatlarına gelince:

Fiat 500L 1.3 Fiyat Listesi
Popstar 1.3 M.Jet 85HP 66.400
Popstar 1.3 M.Jet 85HP Dualogic 70.400
Rockstar 1.3 M.Jet 85HP 72.400
Rockstar 1.3 M.Jet 85HP Dualogic 76.400
Fiat'ın yine boş beleş arabalarından biridir.
Şu malzeme kalitesini bir yere getirmedikten sonra araba satmaları çok zor. Artık markalar yıllarca ar-ge yaptıkları için çok güzel malzemeleri çok ucuza üretiyorlar. Geçmişler olsun.
consumer reports verilerine göre sınıfının en kötü arabalarından biri. 100 üzerinden sadece 31 puan alabilmiş. hakkında gelen şikayetler bakımından açık ara öndeymiş. düz koltuklar, garip sürüş pozisyonu. alıp da pişman olmayan yok gibi diyorlar.
b segmenti mpv sınıfında bu yılın ilk dört ayında 439 adet satarak birinci olmuştur. rakiplerinin esamesini bile okutmamış.
rakipler demişken;
(bkz: ford b-max)
(bkz: opel meriva)
(bkz: nissan note)
(bkz: skoda roomster)
türk milletinin aklından zoru olduğunu gösteren araba. bu arabayı neden alıyorsunuz oğlum.
Hafiften B- HB sınıfına kayan Honda Jazz'ı saymazsak, şu an Türkiye'de satılan tek B-MPV arabadır.
Fiat'ın sevdiğim arabalarından biridir ama bahsedildiği gibi motor kasa uyumu iyi olmayan araçtır. Sadece dizel de değil tüm 500l'lerde kanser spec motorlar var. 1.4 fire ve 1.3 multijet motorlar o koca arabada can sıkıcı olacağı aşikar. Multiair ya da 1.6 multijet ile gelseydi muhtemelen çok daha iyi satardı.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri