fiat'ın 500 adlı modelini ünlü yat üreticisi riva ile birleşerek yeniden yarattığı versiyonudur.

daha kaliteli bir şehir otomobili yaratmak isteyen fiat, araçta 16 inç alaşım jantlar, kapı kolları ile uyumlu aynalar ve yarı açılır kapanır tavan kullanmış.

zaten tatlıydı, daha da tatlı olmuş bence.
detayları riva’nın aquariva super yatından alınan modeldir.

benzinli motor seçenekleri: 69 hp 1.2 litre motor ve twin air 0.9 litre 85 hp/105 hp.
dizel motor seçeneği: 95 hp 1.3 litre multijet sunuluyor.
türkiye'de çılgın fiyat istenecek olan fiat otomobili. zaten çok pahalıydı, a segmenti bir otomobil için çok fahiş bir fiyat politikasına sahipler.
Mavi katlanabilir kumaş tavanı ve Riva’nın özel yatlarında kullandığı “Gece Mavisi” gövde rengine sahip olan model. kabin içinde de Riva yatlarının özelliklerini taşıyan detaylar mevcut. akça ağacı ile özel akaju ağacı kullanılmış.
Ağustos ayında ülkemizde satışa sunulacak model. Basın bülteni ise şöyle;

Fiat’ın ilk olarak 1957 yılında pazara sunduğu, yıllar içinde 4 milyon adedin üzerinde satışla efsaneleşen ikonik modeli Fiat 500’ün özel versiyonu Fiat 500 Riva, Ağustos ayında Türkiye’de de satışa sunuluyor. İtalyan denizciliğinin dünyaca ünlü ismi Riva Yatçılık ile işbirliği ile oluşturulan “500 Riva” kendine özgü tasarımı ile dikkat çekiyor. Riva Yatçılığın simgesi Aquariva Super isimli yatın benzersiz özelliklerini taşıyan “Gece Mavisi” özel gövde rengine sahip Fiat 500 Riva, ülkemizde cabrio karoser versiyonuyla müşterilerin beğenisine sunulacak.

1957 yılında üretimine başlanan, 2007 yılında yenilenerek global bir lansman ile yeniden tanıtılan, geçen yıl ise makyajlanarak bir kez daha beğeni ile karşılanan Fiat 500 bu defa “Riva”modeli ile otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Denizden ilham alarak yollara çıkan Fiat 500’ün Riva isimli özel versiyonu Ağustos ortasından itibaren ülkemizde de satışa sunulacak. Fiat 500 Riva, otomobil üreticisi Fiat ile, denizcilikte bir dünya markası olan Riva Yatçılık’ın, İtalyan şıklığını gözler önüne seren işbirliğini simgeliyor. Bu işbirliği ile Fiat 500 Riva, denizciliğin en önemli isimlerinden Riva’nın ikon yatı olarak adlandırılan Aquariva Süper’in sunduğu kendine özgü özellikleri yollara taşıyor.

Mavi katlanabilir kumaş tavanı ve Riva’nın özel yatlarında kullandığı “Gece Mavisi” gövde rengine sahip olan Fiat 500 Riva, kabin içinde de Riva yatlarının özelliklerini taşımasıyla dikkat çekiyor. Riva tarafından üretilen çok özel yatlarda olduğu üzere, gösterge panelinde akça ağacı ile özel akaju ağacının kullanılmış olması dikkat çekiyor. Kabinde kullanılan ‘fildişi rengi’ deri koltuklar vesilesiyle yolculara tıpkı Aquariva Silver’da hissedilen konforun sunulması hedefleniyor. Kullanıcısına lüks yatlardaki güverte yaşamının sıcak ahşap renklerini sunan Fiat 500 Riva’nın kabin içinde kullandığı pek çok krom detay da ayrıca göze çarpıyor.

Sürüş göstergeleri ve hız sayacı için hazırlanan TFT ekranı ile otomobilin ön paneli, tam dijital bir sürüş deneyimi sunmakla birlikte, dairesel bir gruplandırma ve yuvarlak düğmelerle tamamlanan klasik 500 gösterge düzenini de korumaya devam ediyor. Ön konsolda yer alan 7 inç dokunmatik ekranlı UConnect sisteminin standart olarak sunulduğu Riva’da HD kalitesinde görünüm sağlanıyor. Bluetooth ve ses tanıma özelliğinin de yer aldığı sistemde USB girişleri ile her türlü multimedya bağlantıları da gerçekleşiyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri