Fiat'ın Mazda ile kompakt spor otomobil platformu anlaşma imzalaması sonucu ortaya çıkan mx-5 ile platform kardeşi kompakt roadster. 2017 yılında piyasaya sunulması bekleniyor. İki gün sonra Los Angeles Fuarı'nda tanıtımı yapılacak.

Teknik detaylardan şu an edinilen bilgilere göre:
- 1.4 turbo benzinli motora sahip olacak (140 beygir söylentisi var)
- Abarth versiyonunun çıkması kesin ama ileri bir tarihte (200 beygir civarı)
- İç mekan %95 mx-5 ile aynı, amblemler hariç çok zor farkedilebilecek detaylarla farklılaşıyor
- Dış görünüş itibarı ile farklılaştırılmak için epey çaba sarf edilmiş, Ön cam ve a sütunu dışında benzerlik bulamadım. Ama aks genişliği ve dingil mesafesinden kendini ele veriyor.

Ön far tasarımı her ne kadar retro tasarımla orjinal 124 spider'e benzetilmeye çalışılsa da bu renk ile pek hoşuma gitmedi. Arka stoplar içinse tam tersini söyleyebilirim.
Şimdilik aktarabileceklerim bunlar, daha dikkatli incelemede eklemeler yapmaya çalışırım.
Fiat'ın roadster sınıfında üreteceği yeni otomobili. 2016 Mazda MX-5 ile aynı şasiyi paylaşan 124, Abarth 'tan aldığı 1.4 litre turbo beslemeli motoru ile 160HP güç üretiyor. Bu gücü RWD konfigurasyonu ile de arka tekerlere iletiyor.
mazda mx-5'e güzel bir alternatif olabilir, hatta ülkemizde daha ucuza gelirse illa ki satacaktır.
Sözlükten alacak kişiler bile tanıyorum. Çok güzel hamle.
Son derece beğendiğim arabadır. Far tasarımı ve arka çizgileri bana nedense Dodge markasını anımsattı. Fiat markasının yönetim kadrosu falan mı değişti? Son hamleleri çok yerinde buluyorum.
Dün gördüğüm andan beri hoşuma giden, ara ara açıp tekrar detaylarını inCelediğim modeldir. mx5 alt yapısı ile de sürüş dinamiklerinin de oldukça keyifli olaCağını düşünmekteyim.
Fiat'ın 2016 için 'premium' marka olma hedefine bir adım daha yaklaştığının göstergesi.
Fiat'tan beklenmeyecek hamleler geliyor. Önce fiat aegea ile başlayan değişim devam edecek gibi görünüyor. Yalnız sanırım fiyatlandırmada da değişiklikler yapılacak, artış çok olursa bu yeni hamleler tutmyabilir.
Fiat, 124 Spider modeli, special edition diye tanımlanan sınırlı üretim özel seri otomobilleri de satışa sunacak. Kısıtlı sayıda alıcının sahip olabileceği Fiat 124 Spider Özel Seri model, Rosso Passione boya ve siyah deri koltuklar ile sunulacak.
tasarım olarak çok beğendim. ölçüleri cabrio bir araba için mükemmel. ilk bakışta bana z4 e85 i hatırlattı.
Abarthın WRC ye Fiat 124 spider ile döneceği rivayet edilmektedir.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri