600 beygirlik, cift turbolu yeni Ferrarimiz hayırlı olsun. California yerine gelen tam anlamıyla guzellik abidesi bu araç gercek bir Ferrari olmus. 488 yerine kesinlikle tercih edilir
Tahmini satış fiyatı 160 bin pound olacaktır
Bir arabayi bir arabaya benzetmekten nefret ediyorum sonucta bu bir ferrari(fiat dahi olsa emek var) yapmaz oyle sey diyorum. Ama yok arkadas onden resmen corvette.
Onden corvette e benzeyen yeni ferrari modeli.
Ferrari California T'nin yerine geliştirilen yeni cabriolet Ferrari'dir.

Adını İtalya'ın ünlü kasabası Portofino'dan (I found my love in Portofino şarkısındaki Portofino bu) alan otomobilde yeni bir platforma yer verilmiş. Gövde California'ya göre daha hafif ama ne kadar hafif olduğu henüz açıklanmıyor.

Motor da yine 3.9 litrelik, çift turbo destekli V8 ünite ama biraz güçlendirilmiş ve 600 bg ile 760 nm tork üretir hale gelmiş. 0-100 km/s hızlanma 3.5 saniye sürerken maksimum hız 320 km/s.

Otomobilin ağırlık dağılımı 46/54 ön/arka şeklinde.

Portofino’da Ferrari’nin diğer modellerinde de kullanılan E-Diff 3 elektronik diferansiyele yer verilmiş, bu sistem F1-Trac çekiş kontrol sistemiyle bir arada kullanılmış ve önden motorlu bir Ferrari’de ilk kez yer alıyor. Bir diğer ilk de Portofino’nun elektrikli direksiyon kullanan ilk Ferrari GT modeli olması. Direksiyon sistemi California'ya göre %7 daha hızlı hale getirilmiş.

Portofino'nun boyutları da Califonia'ya göre farklı: Uzunluk modeline göre 16 mm artarken, genişlik de 28 mm artış göstermiş, yükseklik 4 mm azalmış.

Tasarım olarak daha etkileyici olan otomobilin tavanı hareketliyken de açılabiliyor.
Ön farları biraz uzun mu olmuş ne?
Ama onun dışında olmuş arabadır.
Son dönemde tanıtılan en iyi tasarıma sahip Ferrari. Tek kelimeyle bayıldım. 812 Superfast'teki saçma tasarımdan sonra telafi niteliğinde oldu.
California T ile bağlarını koparmadan çok tatlı bir tasarıma kavuşmuş yeni Ferrari "At"ı. Hayırlı olsundur.
Hayla benzinli otomobil üretiyolar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri