LaFerrari İtalyanca işte Ferrari, the Ferrari gibi bir anlama geliyor. Yani "Ferrari budur, bundan iyisi olamaz" dercesine bir iddia var. Yüzeysel olarak baktığınızda markanın en tepedeki amiral gemisine böyle birisim koymak gayet normal gözüküyor. Lakin teknolojik gelişmelere çok açık bir firma böyle bir isim tercihi kolay kolay yapmaz çünkü zaman süreci içinde gelen teknolojik gelişmelerle bir sonraki nesil daha da performanslı olacak. Ee ne koycan peki bunun ismini? La Laferrari mi? (bkz: wtf) Yoksa aynı bırakıp "the New LaFerrari" mi?(sen hayatında makyajladığın modellere bile aynı isim koymamışsın millet bi yeriyle güler sana..) Peki "LaFerrari 2"? Peşin söyliyeyim o yolun sonu hayra alamet değil.(oldu cep telefonu savaşlarına benzetelim ortamı)

Adamların bilip de bizim bilmediğimiz bişey mi var peki? Bu durum için aklıma gelen tek ihtimal kıyametin ne zman kopacağını bilmeleri bu yüzden daha iyisini yapacakları zamanın kalmadığını düşünüyor olmaları...

Yani buradan da mantıklı bir sonuç çıkmadığına göre Ferrari'nin vizyonsuzluk konusunda zirveye oturduğu görüşündeyim ben. Ki burda hiç değinilmedi ama bunun birde bizim vatandaşın esprileri boyutu var. Cem Yılmaz sokakta bununla gezerken demezler mi Angaralılar "La bebe bize komiklik mi yapıyon, böyle isim mi olur" diye..
tümünü gör
ilgili galeri