En kalın abilerin en baba otomobilidir.
Ferrari'nin yıllarca geliştirme yaptığı, şasi'si için çok fazla mesai harcadığı modeldir.
Bu araca sahip olabilmek için sadece paranızın olması yetmez, aynı zaman ferrari sahibi olmanız ve yeterli sürüş tecrübesine erişmiş olmanız beklenmektedir. Daha sonra ülkede sizden başka isteyen yoksa alabilirsiniz, yok eğer var ise iş daha da uzar gider. Ülkemizde şu an 2 tane bulunmaktadır biri İstanbul Park'ın sahibi Vural Ak'tadır.
Hayvani pahalı arabadır. Piste çıkıp süre yapmasını temenni ediyorum.
Bir de şu var: bu araba üretilmeden önce performans değerleri açıklandı, daha sonra üretilen bir kaç model bu değerleri karşılamadığı için üretime ara verildi sonra tekrar üretime başlandı.
Sürtünme direnci en düşük 6 arabadan biridir.
Henüz resmi bir pist süresi gelmemiş olsa da çok iddialı olduğu tüm teknik detaylarından bellidir.
Şaka gibi aerodinamisi ve motor teknolojisi olan arabadır.
Motoru 6.3 L F140FE V12, electric motor & KERS ve 7 ileti çift kavramalı bir şanzımana sahiptir.
Vural Ak denen hükümete sırtını dayamış olan zat'ın oyuncağıdır.
Zaten başka türlü almak da pek mümkün değildir. Bildiğim kadarı ile Türkiye'ye iki adet girmiştir, ikisi de havada kapılmış.
Türkiye'de üç adet bulunan araçtır, geçen haftaya kadar fer-mas'ta incelemek mümkündü. Paranın satın alabileceği (Ferrari tarafından konulan şartlar yerine getirilirse) en güzel şeydir.
en şık özel üretim araçlardan bir tanesi. 499 tane üretilmiş ve zamanında tanesi 1.2 milyon dolardan satılmış. şimdilerde ise açık arttırmalarda 3 milyon dolardan aşağıya gitmiyor. geçen sene 5 milyon dolar ile rekor kırılmışken, geçtiğimiz hafta 4.7 milyon dolar ile yine dudak uçuklatmış araba.
Asıl ismi LaFerrari'dir.
LaFerrari İtalyanca işte Ferrari, the Ferrari gibi bir anlama geliyor. Yani "Ferrari budur, bundan iyisi olamaz" dercesine bir iddia var. Yüzeysel olarak baktığınızda markanın en tepedeki amiral gemisine böyle birisim koymak gayet normal gözüküyor. Lakin teknolojik gelişmelere çok açık bir firma böyle bir isim tercihi kolay kolay yapmaz çünkü zaman süreci içinde gelen teknolojik gelişmelerle bir sonraki nesil daha da performanslı olacak. Ee ne koycan peki bunun ismini? La Laferrari mi? (bkz: wtf) Yoksa aynı bırakıp "the New LaFerrari" mi?(sen hayatında makyajladığın modellere bile aynı isim koymamışsın millet bi yeriyle güler sana..) Peki "LaFerrari 2"? Peşin söyliyeyim o yolun sonu hayra alamet değil.(oldu cep telefonu savaşlarına benzetelim ortamı)

Adamların bilip de bizim bilmediğimiz bişey mi var peki? Bu durum için aklıma gelen tek ihtimal kıyametin ne zman kopacağını bilmeleri bu yüzden daha iyisini yapacakları zamanın kalmadığını düşünüyor olmaları...

Yani buradan da mantıklı bir sonuç çıkmadığına göre Ferrari'nin vizyonsuzluk konusunda zirveye oturduğu görüşündeyim ben. Ki burda hiç değinilmedi ama bunun birde bizim vatandaşın esprileri boyutu var. Cem Yılmaz sokakta bununla gezerken demezler mi Angaralılar "La bebe bize komiklik mi yapıyon, böyle isim mi olur" diye..
enzo ferrari efsanesinin yerini alan markanın amiral gemisi. siyah bir versiyonunun prag sokaklarını inlettiği video.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri