Ve sonunda beklenen haber geldi. Tarihin en beğenilmeyen Ferrari modellerinden biri olan FF sonunda büyük bir makyaj geçirdi. Öyle ki adı bile değişti. Çok daha agresif, çok daha sportif ve hala 4 kişilik. Ferrari'nin bu sefer ultimate shooting brake'e ulaştığını düşünüyorum.
6 litre hacimli önde konumlandırılmış V12 motor, 680 beygir, 5750 rpm de 697 Nm tork, 1750 kg, AWD, 1-100 : 3,0 sn, 335 kmh son sürat, aile Ferrari'si.
6.3 litre hacimli motoru 690 beygir güç üretir. Ayrıca daha uzun ve geniş olduğu FF'ten 4 mm daha yüksektir. Direksiyonel dört tekerlek gibi F12tdf'ten alınan teknolojik bir güzelliğe de sahip üstelik.

Beni en çok sevindirense dörtlü yuvarlak stopların geri dönmesi oldu.
Çok ama çok güzel olmuş olan otomobil. Her ne kadar bu tarz Ferrari kafalarına karşı olsam da tasarım ve özellikleri ile ilgimi oldukça çekmeyi başardı. Tebrik ediyorum.
mart ayı başında tanıtımı yapılacak olan, ferrari ff'nin de halefi.
ferrari tarihinde üretilen ikinci all wheel drive -awd- model. ayrıca all wheel steering -aws- özelliği de bulunmakta. bunlardan ayrı olarak ismindeki 4 rakamı ise dört-koltuk olmasına gönderme yapar.

markanın ferrari 612 scaglietti'den sonra verdikleri uzun arayı noktalayarak tekrardan dörtlü stop lambaları kullandığı araçtır ve 0-100km/h hızlanmasını yaklaşık 3.4 saniyede tamamlarken, 334.7 km/h'lik top speedi ile en hızlı hatchback olma özelliğini de ele geçirebilir.
mart ayında düzenlenmesi beklenen geneva oto fuarından önce como gölü yakınlarında villa erba'da ilk lansmanı yapılan araç. tüm dünyadan yaklaşık 1000 kişi organizasyona katılmış.

gecenin videosu
Ferrari bu modelle aynı zamanda ikonik Lusso ismini de geri getirmiş oluyor. GTC’de FF’teki 6.2 litrelik, V12 kullanılıyor ama güç 670 bg yerine 8000 d/dak’da 690 bg’e çıkartılmış. Tork da 697 Nm ile dikkat çekiyor ve bunun %80’i sadece 1750 d/dak’da üretiliyor. 7 ileri, çift kavramalı şanzıman motorun gücünü dört tekerlekten çekiş sistemine aktarma görevi üstleniyor. 0-100 km/s hızlanma 3.4 sn ile FF’ten 0.4 sn daha hızlı gerçekleşirken, maksimum hız 333 km/s olarak gösteriliyor. 1790 kg’lık boş ağırlıktaki aracın güç/ağırlık oranı 2.6 kg/bg.
Araç yine dört çeker sistemine sahipken ilk harekette arka lastikler gücü iletiyor, ardından ön lastikler devreye giriyor. Yeniden elden geçirilmiş dört çeker sistemi, ilk defa dört lastiğin birden dönmesini sağlayan 4RM-S’e sahip ve Ferrari’nin Yanal Kayma Kontrolü sistemini barındırıyor.
fer-mas müdürü sinan saip bel'in açıklamasına göre türkiye'ye bir adet gelmesi planlanan supercar.
resmi sitesinde üzerinde oynamalar, modifiyeler yapabildiğiniz model.

>>adres
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri