Kısaca Ferrari'nin ürettiği en iyi track only otomobil. Ferrari yetkililerine göre üretim sebebi sadece ve sadece otomobil teknolojisinin geldiği son noktayı göstermektir. 1035 beygir güç üreten araçta 6.3 litrelik atmosferik v12 motor kullanılmıştır, bu kullanılan motordan 847 beygir çıkaran araç, elektrik motoru ve Kers yardımıyla toplam gücüne ve ayrıca 900 Nm'den fazla torka ulaşmıştır. İç tasarımını inanılmaz başarılı bulduğum araç sadece 32 adet üretilmiştir ve her zaman olduğu gibi satışa çıkmamış özel müşteriler için tanıtılmıştır.
Özel müşterilerin ferrari track day'lerde kullanmaları için üretilmiş olan insan üstü otomobil. İtalyanca bir adı vardı bugünlerin ama şu an aklıma gelmiyor, her neyse işte o günlerde bu otomobiller ferrari tarafınca özel olarak taşınıp organizasyonun yapıldığı ülkelere götürülüyor.
garip yüzgeçleri duvar görevi görerek havanın doğru yönde akmasını sağlıyormuş.
Manettino'da Qualify, Long Run, Manuel Boost ve Fast Charge modları bulunan ferrari hayvanı.

önceleri marka tarafından tüm her şeyi gizli tutulup, pistlere dahi marka tarafından götürülüp getirilirken, McLaren'in p1 gtr hamlesine, Aston martin'in ise Vulcan hamlesine karşın bu silahı geliştirdi ve sundu.
ön difüzör ile yer arasındaki mesafe tam 30 mm. altına cep telefonu falan sokarak artistlik yapabilirsiniz. fakat önce böyle bir aracı hem görüp hem de bu eylemi gerçekleştirebilecek kadar yakınlaşmanız lazım. var mı böyle şanslı birisi.
Alexander West adlı pilotun Silverstone GP pistinde Ferrari FXX K ve Mclaren P1 gtrile yaptığı tur zamanına göre;
Ferrari FXX K: 2.08
McLaren P1 GTR: 2.06
dönmüştür.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri