Ferrari tarihinin ilk dört çeker sistemine sahip otomobildir ancak bu sistem bildiğimiz sistemlerin aksine sadece ilk dört viteste etkilidir beşinci vitese geçtiğiniz anda yine arkadan çekişe döner. O yüzden kullanımı biraz sıkıntılıdır ayrıca görünüş olarak tarihteki en kötü Ferrari'lerden biridir.
Sürüngen hayvanlara benzeyen tek ferrari.

660 beygir ve 683 Nm tork, aracın 4 çeker olmasından dolayı kendini çok iyi gösteremiyor. Sıfırdan kaldırıldığı zaman ürkütücü olabilir ama hızlanma arttıkça o duygu yok oluyor. Bunun bir sebebi de yaklaşık 1.8 ton oluşu tabii.
Selefi 612 scaglietti yerine gelen 2+2 oturma düzenine sahip shooting brake tasarımlı GT. Selefinin 599 GTB üzerine 2 yolcu koltuğundan farklı katkı sağlamaması üzerine kullanıcı kitlesi daha geniş bir otomobil tasarlamak istedi Ferrari. Bunu sağlamak içinde günlük kullanıma daha uygun ve çok yönlü olmasını sağlayacak özellikler ekledi. Yüksek bagaj hacmi, bagaj ağzının yüklemeyi kolaylaştırıcı şekilde tasarlananması, hatta arka koltuk sırasının yatırılarak daha fazla hacim elde edilebilmesinin ana sebebi budur. Yine ilk defa 4 çeker sisteminin kullanım sebebi de her mevsim kullanılabilen bir Ferrari olmasını sağlamaktır.(ki bunu pazarlamak için helikopterle dağın tepesindeki kayak merkezine otomobili taşıyıp lansman yapmışlardır)

Ayrıca isminin esinlenildiği otomobil için (bkz: jensen ff)
25.01.15 Edit: 2017 versiyon makyajı için teaser yayınlandı. Birileri sözlüktekilerin sızlanmasını duydu heral..(bkz: swf)
Ferrari'nin amacı dışında ürettiği ama kimseyi mutlu edemediği otomobil.

Bir kere 4 çeker bir ferrari'ye kimse sıcak gözle bakmadı, ferrari bir çok insan için arkadan çekişli yırtıcı bir otomobil anlamına geliyor. Bunun dışında 4 kişilik olması, bagaj hacmi falan da ferrari müşterisini ilgilendirmeyen detaylar. Öyle bir otomobil isteyen müşteri zaten gidip maserati alıyor.

Olmadı Ferrari.
ferrari logosunu sökün ve sorun herkes porsche mu diyecektir. gerçekten olmamış. çok sıradan ve basit duruyor. bana göre ferrari için (bkz: berlinetta boxer)
artık ferrari gtc4lusso'nun selefi konumundadır.

piyasada olduğu gibi, sözlüğümüzde de beğenilmeyen bir tasarım olan ferrari ff inadından vazgeçen şirket, önce aracı makyajlamıştı. ilk tepkiler iyi gelince adını da değiştirmeye kara vermiştir. şimdi tamamen yerini yeni kesinlikle çok daha iyi bir ferrari'ye bıraktığı açıklandı.
müşterinin sesine kulak verenlere helal olsun.
Bence çok hoş bir arka tasarıma sahip olan bir araç. Böyle tam arkadan bakacan ama
ferrari ile mpv bir aracın çiftleşmesinden ortaya çıkmış araç klonu. bunlar bi de akrabaymış sanırım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri