Dünya'nın 8. harikası olan arabadır.
Araba demek de doğru değil, arabalar tanrısı falan demeliyiz.
İtalyan markanın 1987 ile 1996 y ılları arasında 1311 adet ürettiği ve tasarım çalışmalarında markanın kurucusu Enzo Ferrari’nin yer aldığı son modeldir F40.
yurt dışında yapılan açık arttırmada tam 3 milyon tl'ye alıcı bulmuştur.
koleksiyon amacı ile alınmış ama bunun gibi bir bebeğin yeri bence otobanlar olmalı.
bir gün belki alırım diyemeyeceğim, öyle bir şans kalmadı maalesef.
beğenmeyen tek bir insan ile karşılaşmadığım arabadır.
f40 gerçekten 'hardcore' bir kafadır. alabilmek için paradan fazlasına ihtiyacınız var diyebilirim.
Bugün 918 - P1 - Laferrari üçlüsünün geçmişteki Ferrari tarafıdır kendisi. O zamanlar F40 - Diablo - 959 üçlüsü olarak hafızalara kazınmışlardır. Formula 1'de turbo sınırlamasının olmadığı zamanlarda üretilmesi onunda f1 nimetlerinden faydalanmasını sağladı. Söylendiğine göre feci boyutta turbo lagı vardır ve bu da onu tehlikeli araçlar klasmanına sokar. Bunun dışında nerdeyse bütün kaportasının kevlar ve karbon fiber'den, bütün camlarının plastikten üretilmiş olması onu tam pistten inmiş yol canavarı yapıyor. Arkadaki egzoz çıkışı tasarımı ise 458 Italia'nın üçlü egzozunun nerden esinlenildiğini gösteriyor.
Öyle bi lag vardır ki,turbo girdiği anda redline'a varırsınız.
i.hizliresim.com/A77WR7.gif
Lanet olası güzellik. Neden bu kadar sıra dışı bir tasarıma sahip olup çocukluğumuza damganı vurdun ki? Seni bu kadar sevmek ve istemek zorunda mıydık?
O mahzun yüzünün altında neler yatıyor neler. Gerçekten çok hüzünlü bakmıyor mu? Ama bir o kadar da tatlı ve sempatik. Hayal garajımda bir tane mutlaka var. Otomobil tutkunu olan herkesin hayal garajında zaten mutlaka var.
Amerika'da bir tanesine binme ve 1 kilometre (bir eve bir) içinde yolculuk etme şansı bulduğum araba. Arabanın içinde öyle bir gürültü var ki inanılmaz. Sanki bir savaş tanrıçasının içinde gidiyormuşsunuz hissi yaratıyor. İnanılmaz sert ama o yaşına rağmen çok diriydi. Lanet olsun.
Bütün entrylere katılıyorum Chris Harrisin f40 ve f50 test videolarını izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar.Bu başlık can sıkar gerçekten kapatalım mı?
sadece baygın bakan haline bile insanın saatlerce bakası gelen otomobildir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri