2017 yılında piyasaya sürülecek F12berlinetta modelinin varisi olan adı gibi superfast araç.
Önde konumlandırılmış 6.5 litrelik V12 motora sahip olan arkadan itişli, 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanılan araç 789 bhp güç, 7000 rpm'de 718 Nm tork üretebiliyor.
1525 kg ağırlığa sahip araç, 0'dan 100 km hıza ulaşmak için 2.9 saniye isterken son sürati ise 340 km/s olarak belirtiliyor.
Edit: Söylemeden geçmeyeyim; hype 0.
800 bg güç üreten, F12 Berlinetta modelinin yerini alan otomobildir.

Ferrari bu otomobilin bugüne kadar üretilen en güçlü önden motorlu V12 araç olduğunu söyledi, bu da ilginç bir diğer özelliği 812'nin. 8500 devir çevirebilen bu V12 litre başına 123 bg güç üretiyor. Otomobilde ayrıca sport EPS (electric power steering) sunan ilk Ferrari modeli olma gibi de bir özelliği de var. SSC (Side Slip Control) sisteminin beşinci jenerasyonu da yine 812'de kullanılıyor.
Araba gelişimine 3 yıl harcayıp isim bulmaya 3 saniye bile harcanmaması durumu. Çizgi filmde bir arabaya bu ismi versen dalga geçerler.
Teknik veriler hakkında söylenecek tek kelime olmayan otomobildir. Bundan daha iyisi nasıl olur hayal edemiyorum. Ancak tasarım anlamında uzun zamandır böylesine büyük bir hayal kırıklığı yaşamamıştım. Bu kadar tipsiz bir aracı nasıl yaptınız ulan? Tamam f12 bana kalırsa üretilmiş en iyi otomobil, zaten yeni geleni beğenmem zordu ama bu kadar batırmak için baya uğraşılmış. Buna Ferrari bile denilmez, gtc4lusso bundan daha çok Ferrari'dir.
Gün itibariyle resmi testleri youtube platformuna düşmüş olandır.
Normal F12'den sadece 60 hp daha güçlü bir otomobil ne kadar daha hızlı hissettirebilir ki? Chris Harris'e göre fark varmış. 812 ile birlikte vites oranları %6 oranında kısaltılmış ve ivmelenme epey fark etmiş.

Ayrıca 812'nin motorunda da bir takım modifikasyonlara yer verilmiş. F12'nin bloğuna göre daha yüksek strok mesafesine sahip, F12 TDF'teki değişken emiş modülü kullanılmış. En belirli fark ise şu ana kadar bir benzinli motor için kullanılan en yüksek basınçlı enjektörlere sahip. Bu enjektörler tam olarak 350 BAR'lık bir püskürtme basıncına sahip.350 BAR!!!

Mühendislik harikası.
Ferrarinin urettigi en guclu atmosferik motora sahiptir. Ferrari bu aracin son uretecegi dogal atmosferik motorlu ferrari oldugunu aciklamistir.
800 beygir, v12 motor, super manyak hiz = 812 superfast.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri