2010-2011 yılında üretilen markanın en komplike ve bana göre en iyi aracıdır. 6 litre hacimli v12 motoru, 661 beygiri, 620 nm torku vardır. önden motorlu ve arkadan itişlidir.
0'dan 100 km/h hıza 3.4 saniyede çıkar ve son sürati 335 km/h ile sınırlandırılmıştır.
bir araçtan duyabileceğiniz en iyi sesi çıkartır.
günümüz itibariyle türkiye'de 2 adet bulunmaktadır ve sahip olmak isterseniz 750,000€ bedel ile alabilirsiniz
Teknik özellikleri ile beni büyülemiş olan alet. Bir otomobil kağıt üstünde bile bu kadar başarılır olmamalı.

Süren tüm yorumculara kendisi için 'savaş aleti' diyorlar.
Ferrari'nin son dönemlerde ürettiği en güzel otomobillerden biridir kanımca. Özellikle arka tasarımı tam anlamıyla bir 'fetiş' unsurudur. GTO gibi ikonik bir ismi yeniden getirdiği için ayrıca özel bir otomobildir kendileri...
Top Gear testinde pek tutulmayan otomobildir. Bilgisayarların aşırı müdahalesine maruz kaldığı özellikle belirtilmiştir ve sürülmesi neredeyse imkansız olarak tanımlanmıştır. Ülkemizde s&s motors garajında satın alınabilecek bir örneği bulunmaktadır.
GTO gibi bir ismi kullanabilmek için doğru otomobildir.

Böyle bir efsane için anca böyle bir otomobil üretilebilirdi.
Belirtilen Top Gear testinde de, Top Gear Magazine UK'da da elektronik mekanizmaların arabayı yoldan çıkarmadığı vurgulanmıştır, ESP - TCS gibi yardımcıları kapalı olarak test eden Clarkson şeytanı kullandığını yazmış, söylemiştir.

Edit: Benden sonra yazan arkadaş sağolsun hafızamı zorladım. Bahsettiğim bu yazılar 599 GTB için söylenmiş üstüne 2006 yılının en iyi süper arabası seçmiştir. Bakınız

Ayrıca Clarkson gibi ırkçı bir ingilizin GTB yi çok beğenip GTO yu beğenmemesi ya da her programda olduğu gibi arabanın sevmediği yönlerinde saçma konuşması Top Gear ın iyi bir ŞOV programı olduğunu kanıtlamıştır.

Gerçek araba programı için (bkz: best motoring)
(bkz: Fifth Gear)
Bahsedilen testte çok açık sekilde 'bu bir Gto değil, bu sadece Gordon Ramsey'nin kullandığı otomobilin özel bir versiyonu' diyen Jezza'nın otomobili sevdiğini düşünmek ilginç bir durum tabi. Aynı testte Clarkson tarafından 'buna fırtına veya başka bir şey denebilirdi ancak neden gto?' sorusunu açıkça sorduran otomobil modelidir. [http:/www.topgear.com/videos/jeremy-clarkson/jeremy-drives-ferrari-599-gto-part-22-series-16-episode-2 ~ linkinden izlenebilecek testtir. Ha dersiniz ki bu adam otorite mi? Bana göre öyle ama herkesin fikrine saygı duymak gerekir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri