ferrari'nin oynadığı son kozu'dur.
523 bin 475 Euro gibi bir fiyata sahip olan bu sevimli şeytan; 3.9 litrelik bir V8 motora sahipmiş ve 8 bin devirde 670 beygir güç üretiyormuş. maksimum 760 Nm tork üretebilmesi ise gerçekten şeytan işi. 0 - 200 hızlanmasını ise 8.3 saniyede tamamlıyormuş ki bu değer bmw 3.20i ed'nin 0-100 değeri neredeyse.

Tasarım olarak beğenmesem bile alt yapı olarak çok çalışılmış bir araba.
Ferrari al piste çık, zulüm ol diyor kendisi için. Türkiye'de piste bir çıksın o zaman anlarız neymiş.
ferrari ekibinin pistlerdeki tecrübelerini günlük yaşama aktardığı şaheser. gücü, agresifliği, inanılmaz tepki zamanlaması ve kusursuzca ayarlanmış dört çeker sistemi ile sıfının en iyi notlarını almış supercar.

öte yandan 40 senelik üretim tarihleri boyunca motoru ortada konumlandırılan v8'lerin arasından ilk turbo motor olması gibi bir özellik de taşıyor.

3900cc v8 motordan 7. viteste 670 ps ve 760 nm tork üretebilmesi olağanüstü bir başarı ancak bunun twin turbo desteğiyle olduğunu ekleyelim. saniyenin altındaki tepkime süresine ek olarak 0-100 km/h 3 saniye ve 0-200 km/h 8,3 saniye hızlanma verilerine sahip.

selefi ferrari 458'ye kıyasla karbon-seramik fren sistemi sayesinde %10'a artan bir iyileştirme mevcut. hem de %50 daha fazla downforce sağlanmış.

bütün teknik verilerde pik noktalara ulaşılmış ancak aerodinamik uğruna biraz tasarımdan feragat edilmiş gibi.
EVO dergisinden Jethro Bovingdon'a göre 458 Speciale kadar özel olmayan otomobildir.
'Sürüş deneyiminiz eskisi kadar yoğun değil.Bana kalırsa Ferrari'lerin vahşi sürüş deneyimi eskide kaldı.'
asfaltı ağlattığı bir videoya şuradan ulaşabileceğiniz güzellik.
Novitec modifiyesi ile çok başka yerlere gelmiş olan otomobildir.
yeni nesil çift turbolu v8 motoru sakin tavırlar çerçevesinde çok da vahşi bir şekilde kükremeyen otomobil. Bir ferrari için fazla medeni. Daha hırçın Ferrari'ler görmek isterken uysal görünmesi bazı dergicilerin de canını sıkabiliyor.
türkiye'de de bir tane olan supersport. kim almış, kaça almış, nereden almış bir fikrim yok. eminim piste falan çıkmayacak bir şekilcinin işidir bu.
Kırmızı renkli olanlardan biri Kenan Sofuoğlu'a aittir. Kendisine kayınvalidesi tarafından hediye edilmiştir (emin değilim son şampiyonluğu adına olabilir).

Arada Sakarya yollarında görülse de şimdilik garajında beyaz 458 Spider'ın yanında kuzu kuzu yatıyor (kırmızı-beyaz çaktın köfteyi 😉)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri