Ferrari yine bir one-off otomobille karşımızda. Şanslı bir İngiliz için özel olarak üretilen ve dünyada sadece bir adet olan otomobildir. Kişisel düşünceme göre en iyi otomobil olan 458 speciale şasisi üzerine kurulu aracın dış görünümü tamamen farklı şekilde dizayn edilmiştir. Güç organlarını 458 speciale'den alan araç 598 beygir üretmektedir.
Kişisel not: Hayatımda gördüğün en güzel şey.
instagramda gezerken tam profilden görüp ilk etapta o dalgınlıkla ford gt sandığım ama dikkatli bakınca ne olduğunu anladığım araç. Tüm instagram halkı bununla meşgul şu sıralar.
458 modeli üzerine geliştirilmiş olduğu için yeni nesil turbo yerine, 600 bg'lik, atmosferik V8 motora sahiptir. Şasisi ile standart 458 değil adından da anlaşılacağı gibi 458 Speciale modeli üzerine şekillenmiş ama Ferrari bir takım görsel eklemeler yapmış.

Bir adet üretilmiş olan bu özel otomobilin rengi Bianco Italia olarak adlandırılmış. Dikkatlice incelediğinizde yeni tasarımlı ön ve arka tampon, hava girişleri, difüzör, spoyler gibi gövde eklentilerini görebilirsiniz.

Ne diyelim, dünyada böyle şanslı insanlar da yok değil...
Lotus Evora'dan çalıntı tasarım...

Zaten tek adet üretiliyor ve sahibi de İngiliz.. İngiliz, İngiliz'den çalmış oluyor aslında...
Çok beğendiğim otomobildir.Biraz yeni Ford GT'yi andırıyor ancak ortalıkta bu kadar otomobil varken illaki bir şeylere benzeyecek,kaçış yok.
alan kişinin adı açıklanmayan ama otomobilin ismindeki "mm" harflerinden adının baş harflerinin belli olduğunu düşündüğüm kişinin otomobilidir. merhaba ben züğürt. bu da çenem.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri