erzincan'da gerçekleşen, insanlık ölmemiş dedirten olaydır.

--- spoiler ---
alınan bilgiye göre, bahçelievler-kamu lojmanları hattında yolcu taşıyan özel halk otobüsünün şoförü latif sinan ocak, kredi yurtlar kurumu durağına geldiğinde dikiz aynasından yolculardan birinin fenalaştığını gördü.

rahatsızlanan kadın yolcu, ambulans gelmesini beklenmeyen otobüs sürücüsü ocak tarafından erzincan mengücek gazi eğitim ve araştırma hastanesine götürüldü.

rahatsızlanan yolcunun, hastanede gerekli tedavisinin ardından gün içerisinde taburcu edildiği öğrenildi.
--- spoiler ---

helal olsun be! öyle açız ki böyle hareketlere. helal olsun!
son birkaç aydır örneklerine rastlamaya başladığımız güzel insan. bir başka senaryo olarak ise, ülke o kadar kötü durumdaki böyle haberleri ön plana taşıyarak 'biz daha ölmedik' algısı yaratmaya çalışıyorlar.
tecavüzcüsü olduğu gibi iyi kalpli insanların da aramızda yaşadığını kanıtlayan haber. kalp krizi geçiren hastayı yolun kenarına bırakan şöförler de izledik haberlerden. aslında hastaneye götürmesi normal iken, yaptığında bizde bu hayranlık ve minnet duygusu uyandıracak kadar bizi hissizleştiren utansın.
ambulansı beklese gelmeyeceğinden ötürü gaza basıp hastayı hastaneye kendi götürmeyi tercih eden kardeşimiz. belki önemli bir şeyi yoktu yolcunun ama güzel kalbi onu öylece kaderine bırakmaya razı olmadı demek.
geçen hafta sivas'ta bir benzeri yaşanan olay. bayılan yolcunun kalp krizi geçirdiğinden şüphelenen şöför, hat tabelasını söküp kimseyi indirmeden dosdoğru hastaneye sürmüş ve kadını acile yetiştirmiş. sonra kendisini bulan muhabirlere ise gayet mütevazi bir şekilde olayı anlatmış.

--- spoiler ---
"hattan çıktım, otobüsü direkt hastaneye sürdüm. kadını otobüsten indirdim, sedyeye yatırdım ve doktor arkadaşlara teslim ettim. vatandaşlık görevimi yerine getirdim."
--- spoiler ---

olayı çok güzel açıklamış, artık ne kadar hasretsek böyle güzelliklere hemen kahramanlaştırıyoruz insanları.
taşıdığı canları hiçe sayarak araç kullanırken sürekli telefonla konuşan, yolcusunu döven, zaman zaman azarlayan otobüs şoförlerinden sonra yüreklere su serpmiş "insan"dır.
bu kadar kutsallaştırmamak gerek diyeceğim ama o kadar nadiren görüyoruz ki böyle şeyleri, kutsallaştırmak gerek bazen.
bunlar da ilginizi çekebilir